Головна » Корисні статті про меблі » Регулярний Догляд і видалення плям.

Регулярний Догляд і видалення плям.

«Флок»

Регулярний Догляд: для видалення пилу і підтримки шовковистого блиску матеріалу, тканину необхідно регулярно обробляти пилососом - пил може бути також успішно видалений за допомогою губки або м'якої щітки для одягу.

Видалення плям: щоб видалити свіжі жирні плями, обробіть забруднену ділянку невеликою кількістю води і м'якого мила, почекайте 2-3 хвилини, потім зітріть пляму круговими рухами губки або м'якої щітки. Ретельно висушіть чисту, вологу поверхню і відновите ворс, розчесавши його в існуючому напрямі. Плями, нанесені кульковою ручкою або помадою, можна нейтралізувати за допомогою 10% спиртового розчину. Не намагайтеся відскоблити засохлі плями або злиплий ворс матеріалу. Не користуйтеся чистячими засобами, що містять сильні хімікати, а також розчинники на основі нафтопродуктів.

«Шенилл»

Видалення плям:
Віск свічки: cухой віск свічки слід роздрібнити, відскребти і зібрати пилососом. Накрийте пляму, що залишилася, промокальним папером і пропрасуйте. Нанесіть трихлоретан на тканину і висушіть залишок рідини.
Жувальна гумка: покрийте жувальну гумку кубиками льоду (у пластиковому пакеті) і відскребіть тупим предметом. Нанесіть метиловий спирт на тканину і висушіть з пристукуванням.
Кава: промокніть вологу тканину, обробіть розчином м'якого мила і висушіть надлишок вологи.
Пиво: промокніть рідиною, потім нанесіть розчин оцту (2 ст.ложки на 1 л. води). Промокніть надлишок вологи і просушіть.
Шоколад: очистіть висохлу пляму і обробіть розчином м'якого мила. Висушіть надлишок вологи.
Червоне вино: негайно промокніть рідиною. Потім посипте вологу пляму сіллю. Після того, як сіль висохне і вбере вино, почистьте або пропилососьте.
Біле вино: обробіть тканину розчином з 3/4 метилового спирту і 1/4 воду і просушіть. Знову обробіть розчином м'якого мила і висушіть. Пропилососьте.

«Сплендер»

Видалення плям:
Жир, олія: - рясно посипати сіллю, дати вбратися, зняти залишки сухою губкою, потім змочити губку в спирті і несильно потерти пляму.
Морозиво: потерти щіткою з жорстким ворсом, потім обробити миючим засобом.
Фрукти: обробити ділянку миючим засобом, просушити залишок вологи.
Чай, какао: обробити ділянку розчином оцту з миючим засобом.

Догляд за меблями з натуральної шкіри

Не рекомендується використати розчинник, ацетон, мило або пральний порошок. Шкіру протирають вологою м'якою тканиною. Оберігати від прямих сонячних променів. Використати для чищення натуральної шкіри крем для чищення шкіри.

Анілінова шкіра. Напіванілінова шкіра

Волога. Ніколи не чекайте, поки пляма висохне сама. Негайно промокніть надлишок вологи м'якою тканиною або губкою. При особливій необхідності пляму можна акуратно протерти м'якою, вологою тканиною або губкою, просоченою теплою мильною водою. Потім протріть сухою вовняною тканиною. Перш ніж використати за призначенням, почекайте, поки шкіра остаточно висохне. 
Тваринні і рослинні олії і жири. Усуньте надлишки тваринної або рослинної олії або жиру чистою сухою тканиною, і залиште все як є. Незабаром пляма сама вбереться в шкіру. Не застосовуйте воду і не намагайтеся відмити подібні плями. Усуньте плями чистою сухою тканиною.
Уникати застосування мила, чистячих розчинників, меблевого лаку, олій, оліфи, абразивних очисників, детергентів, аміачної води або яких-небудь інших хімічних розчинів. Застосування агресивних субстанцій - засобів для виведення плям, чистячих розчинників, скипидару, меблевого лаку, олій, оліфи, абразивних очисників і будь-яких інших хімічних розчинів.

Догляд за меблями з нубука

Видалення кавових, винних, масляних і інших плям:
1. Видалити рідину з поверхні матеріалу за допомогою серветки. Не терти, а тільки промокнути.
2. Залишки вологи обережно видалити. Слід уникати різких рухів, які могли б пошкодити поверхню тканини. Серветки треба міняти в міру необхідності. Якщо пляма вже висохла, потрібно змочити серветку водою або розчином в співвідношенні: 95% води і 5% прального порошку.
3. Обережно терти забруднену поверхню круговими рухами, міняючи серветки в міру необхідності до тих пір, поки пляма не зникне.
4. Обережно видалити залишки вологи, використовуючи суху серветку, уникаючи різких рухів, які могли б пошкодити матеріал.
Видалення жирових і чорнильних плям:
1. Змочити серветку водою або розчином прального порошку.
2. Обережно терти забруднену поверхню круговими рухами, міняючи серветки в міру необхідності до тих пір, поки пляма не зникне.

3. Обережно видалити залишки вологи, використовуючи суху серветку, уникаючи різких рухів, які могли б пошкодити матеріал.

Догляд за меблями з жоккарду:

1. Сухе чищення (щіткою, пилососом).
2. Вологе чищення (злегка вологою губкою).
Догляд за меблями з гобелену:
1. Сухе чищення (щіткою, пилососом).
2. Вологе чищення (злегка вологою губкою).