Головна » Корисні статті про меблі » Типи тканин для меблів

Типи тканин для меблів

Меблеві тканини відрізняються від інших тканин (наприклад, від тканини для одягу) своїми показниками. Це спеціальні полотна певної щільності і міцності, що пройшли перевірку, тому що меблева тканина піддається серйозному щоденному навантаженню.

Властивості тих чи інших тканин в першу чергу визначає хімічний склад і структура формування тканини. Для того щоб правильно підібрати і купити меблі, потрібно знати які зі споживчих властивостей меблевої тканини найбільш важливі. Для підвищення експлуатаційних якостей меблів і їх зносостійкості, в сучасну меблеву тканину додають синтетичні добавки. Також дуже важливі натуральні складові тканини. Тому нерідко в матеріал для оббивки, що складається з бавовни або льону додають віскозу або синтетику - поліестер, поліакріл або поліамід. Саме ці добавки значно збільшують термін служби тканинної оббивки меблів і надають нову, цікаву фактуру, як матеріалу, так і м'яким меблям в цілому.

Склад меблевих тканин включає різні нитки (волокна): бавовна, льон, акрил, нейлон, поліестер, поліпропілен, шовк, віскоза, шерсть. Комбінуючи волокна і способи виготовлення тканин, можна створювати різні види тканин для меблів. Всі тканини, що використовуються сьогодні в меблевому виробництві, умовно діляться на 2 основних типи:

Тканина виробляються за допомогою переплетення поперечних і поздовжніх ниток, заздалегідь пофарбованих у різні кольори ниток по заданому візерунку.

Неткані покриття отримують скріпленням шарів волокон різними способами. Виробляються шляхом прикріплення ворсу до тканинної основі.

Важливо розуміти відмінності між фактурою і структурою тканини. Структура - це з'єднання волокон різного походження в єдине ціле (тканинну поверхню). Вона може бути рівною, узорно-рельєфною, шорсткою, войлокоподібною тощо.

Фактура, на відміну від структури, видима будова поверхні тканини, тобто це структура + кольоровий малюнок (або вишитий орнамент) + обробка.

Фактура буває зернистою, блискучою, матовою, гладкою, щільною або розрідженою, однорідною або неоднорідною. Можна надати потрібну фактуру будь-якому матеріалу (вовні, шовку, бавовні, льону і т.д.) за допомогою поєднання різних видів пряжі, переплетень, способом нанесення малюнку і обробкою тканини.

Меблі на замовлення
Меблі - це невід'ємна частина інтер'єру нашого дому. І не завжди стандартні рішення підходять нам. В такому випадку на допомогу приходять меблі на замовлення у Львові. Адже замовивши індивідуальні меблі Ви зможете втілити всі свої мрії у реальність.