Головна » Корисні статті про меблі » Стилі меблів і все про них

Стилі меблів і все про них

Стиль ретро 

У стилі ретро можна вибирати з багатої спадщини усіх попередніх епох — готики, класицизму, ампіру. А можна ще древніший: антична Греція з її мармуровими колонами або Стародавній Єгипет з масками фараонів і елементами старовинних розписів стін. Стилістична приналежність інтер'єру диктує цілком певний тип меблювання і оформлення. Європейське бароко — це мармур, позолота, багаті розписи, м'які меблі, прикрашені майстерно виконаним різьбленням і мешкаючи оксамитом... Раннє рококо — витончені дзеркала, витіюваті консольні столики, пастельні тони, поєднання білого з блакитним, ясно-зеленим або рожевим. Класицизм віддає перевагу прямим лініям, класичні інтер'єри виділяються ясністю і гармонійністю пропорцій, меблі спираються на прямі ніжки, що нагадують колони. 

Кантрі називають сільським стилем 

Саме слово англосакського походження, означає одночасно країну і село. Стиль народився в США, але давно відійшов від першоджерела, ставши міжнародним, і існує у безлічі різновидів. Останнім часом визначення розширило свої горизонти і тепер вживається однаково по відношенню до американського ранчо, швейцарського шале, російської хати, латиноамериканською гисиенде або англійському котеджу. Коли говорять про кантри, то мають на увазі передусім узагальнений образ сільського будинку без якої-небудь конкретної " національності". Кантри - це сільські меблі, плетені або дерев'яні, нефарбовані. В якості аксесуарів - проста кераміка і стилізований сільський текстиль. 

Мінімалізм

Прямолінійність, простота, відсутність візерунків, малюнків, аксесуарів. Це пошук абсолютної форми, прагнення до досконалості, лаконічність і стриманість. 

Бароко

На зміну ренесансу приходить СТИЛЬ РОЗКОШІ - БАРОКО. Меблева обробка, елементи декору, предмети інтер'єру стають дуже складними, з великою кількістю прикрас. Помітний вплив архітектури бароко : пишні форми, різьблення, достаток золота, розпису і ліпнини. У різьбленні і розписі простежується сюжетна лінія. Герої - купідони, негри, наяди, грифони, орли, леви, раковини, згорнуті стрічки. Різноманітні шаблони карнизів акцентуються на ліпнині. Колоны стають витими, підкреслюють плинність форми на відміну від спокійних і чітких ліній ренесансу. 

Основний матеріал для виготовлення меблів - дерево горіха і дуба. Оббивка - оксамит з великим малюнком. Основні предмети обстановки : шафи, бюро-кабінети, м'які крісла і стільці. Стиль бароко поширився по усій Європі. У Франції бароко став стилем Людовика IV. Король створив департамент, який відав усіма видами мистецтва. Палаци Людовика вражають розкішшю убрання. Створюється особиста королівська меблева фабрика, куди запрошують італійських майстрів. Меблевий стиль Людовика IV також називають стилем БУЛЬ, по імені засновника фірми цілого покоління придворних фабрикантів-меблярів - Андре-Шарля Буль. Візитна картка цих меблів - достаток інкрустації. Меблі в стилі Буль була поширена не лише у Франції, але і в інших країнах упродовж усього XVIII ст. 

З'являється новий тип крісла - шезлонг - подовжене крісло з відкидною спинкою зручне для лежання. Також крісло для людей похилого віку з напівкруглими виступами на спинці в районі голови; дивани у вигляді трьох скріплених крісел із загальною спинкою і сидінням. Меблі оббивають спеціальною гобеленовою тканиною, її малюнок скомпонован за формою сидінь і спинок. Малюнок є композиціями кольорів, рослин, тварин, птахів, перевитих гірляндами і стрічками. У стін великих залів і віталень ставили особливі столи - консолі, на двох ніжках з дзеркалом над ними. Почали з'являтися письмові столи, комоди, бюро з висувними ящиками.