Головна » Корисні статті про меблі » Гевея порода з сімейства червоного дерева

Гевея порода з сімейства червоного дерева

Меблі з масиву дерева, яку ми пропонуємо Вашій увазі, виготовлена в основному з деревини каучукового дерева гевеї, що має унікальні властивості. Деревина дерев, що ростуть в тропічному і субтропічному кліматі, займає особливе місце у виробництві меблів. Гевея відноситься до сімейства червоного дерева, куди входять пьянкадо, керуянг, напаук, тик, тхинвин та ін. Усі ці види відрізняє незвичайна твердість і міцність деревини, стійкість до гниття, довговічність і прекрасні можливості для обробки.

Hevea brasiliensis — це рід вічнозелених дерев сімейства молочайних. У природі Гевея росте у вологих тропічних лісах долини річки Амазонки.

З молочного соку гевеї отримують каучук, для отримання якого застосовують підсочування дерев 10-12-річного віку. Саме завдяки наявності в структурі деревини натурального каучуку, який скріплює волокна, меблі з гевеї мають таку високу міцність — її відносять до класу HARDWOOD(тверді породи). Гевея не поступається по міцності європейському дубу.

Деревина гевеї має слабовиражену текстуру, оскільки не має річних кілець, що утворюються від зміни пір року. Це благородне дерево має деревину ніжно-кремового забарвлення, яка у коренів пронизана дрібними коричневими прожилками, а вище має рівний кремовий колір, ближче до крони що переходить у светлорозовый. Така різниця дає можливість створювати ексклюзивні меблі за допомогою гри фактури дерева і різних його відтінків. Тверда деревина обробляється легше і точніше, ніж інші породи, дозволяючи дизайнерам вільно утілювати свої ідеї, а меблярям — домагатися чистих ліній і вишуканих форм.

Батьківщиною гевеї є Південна Америка, але вона нині культивується у багатьох тропічних країнах. Малайзія є великим постачальником латексу і отримує стабільний об'єм деревини з каучукових плантацій. Річ у тому, що для збору соку годиться тільки молоде дерево, тому дорослі дерева вирубують, а замість них саджають нові. Разом з каучуком деревина і вироби з неї є важливим рядком малайського експорту, тому недивно, що «золоте дерево», як називають гевею малайци, має в країні статус народного надбання.

Здавна з гевеї вирізували фігурки, робили ажурні рами для картин, а меблі прикрашали майстерним різьбленням — витончені візерунки надають їй неповторний шарм. В давнину ця деревина вважалася магічною, з неї робили особливі речі, що використовуються в ритуалах. Нині з гевеї роблять не лише меблі, але і красивий і особопрочный паркет, декоративні панелі, кухонне начиння.

Стильні і міцні меблі з гевеї невибагливі в експлуатації, надзвичайно красиві і екологічно безпечні, не викликає алергії, не вбирає запахи, не боїться води і добре переносить перепади температури і вологості. Такі меблі послужать не одному поколінню — не лише Ви, але і Ваші діти і онуки будуть із задоволенням нею користуватися.