Як вибрати меблі для кухні, що поєднана з вітальнею
У поєднанні цих двох приміщень є як плюси, так і мінуси. Звичайно, перш ніж прийти до такого радикального рішення і почати ламати стіни, потрібно зважити всі «за» і «проти». У тому числі подумати і про те, які меблі в цьому випадку придбати для кухні та які нюанси у виборі врахувати. Про це ми і поговоримо.
Навіть коли меблі вибирається для звичайної кухні, необхідно врахувати масу нюансів. Адже це - саме «багатокомпонентне» меблевий напрямок. А вже коли мова йде про поєднання варіантів, туг підключаються додаткові обставини. Отже, як же правильно вибрати меблі для кухні, об'єднаної з вітальнею?
Для початку варто повернутися до конструктивних азів. Памятаєте? Планування кухні, в залежності від розташування меблів, може бути лінійним однорядним, дворядним, L або П-подібним, півострівним і острівним. З точки зору об'єднаного простору, найбільш цікавими будуть варіанти з півострівним і острівним плануванням. Тим більше, що як одне, так і інше рішення вимагають значного простору, а в разі суміщення ми їх і отримаємо. Напівострівне розташування передбачає використання барной стійки. Це взагалі найбільш поширений варіант при об'єднанні. Так як в цьому випадку відбувається дуже чітке зонування. А це - важливий момент при суміщенні.
Кухня-острів - рішення, яке можна реалізувати двома шляхами. Перший - шлях найменшого опору - винести в зону острову зберігання начиння і продуктів. Другий - розташувати тут «гарячий цех» і «мокру зону». Ось тут вже доведеться попрацювати. Однозначно більш витратний варіант, оскільки доведеться підводити сюди всі комунікації. Зате і виглядають такі рішення досить ефектно. Принаймні, на картинках. Дизайнери кажуть, що у нас на такі рішення все-таки не кожен наважиться, та й підходять вони не просто для об'єднаних варіантів, а скоріше квартир-студій. Ідеальним варіантом при суміщенні можна вважати розташування кухонних меблів і техніки в нішах. Адже таким чином кухня фактично залишається окремим приміщенням і предмети обстановки хоч частково, але приховані від очей. Причому, не тільки предмети обстановки. Ніяких заокруглень, тільки чіткі, прямі лінії і плоскі лакові поверхні. Все, що може бути заховане, приховано від очей, і лише оригінальні монохромні принти на стеклах із зображенням келихів нагадують нам про те, що ми в інтер'єрі кухні або їдальні.
Однією з ключових рис мінімалістського підходу є його підкреслена функціональність, яку, насамперед, супроводжують раціональна планування простору, ергономічне зонування і найдосконаліша побутова техніка. Тут треба зауважити, що варіант об'єднання іноді відкидається з однієї простої причини - на кухні, суміщеної з вітальнею, повинен бути ідеальний порядок - будь-яка залишена на столі або в мийці, тарілка, недбало кинута серветка буде на увазі не кожна господиня з цим змириться. Гарний також варіант, коли при об'єднанні утворюється кут, де можна розташувати кухонний гарнітур (L-подібна конфігурація). У таке планувальне рішення можна вписати і барну стійку для зонування, і розсувну перегородку. Останнє дуже важливо для тих, хто боїться об'єднання з причини такого істотного недоліку, як запахи з кухні. Не подобаються запахи - перегородку можна закрити, хочете бути разом - відкриваємо, об'єднуємо.
Коли об'єднаний простір виходить практично квадратним, треба розглядати варіант розміщення кухонних меблів уздовж однієї стіни і враховувати при цьому, що вся вона буде відкрита для загального огляду. І для таких ситуацій фахівці рекомендують обмежитися мінімальним набором меблів і техніки. Про масивної витяжці доведеться забути. Втім, знайти потужну і компактну техніку за нинішнього багатстві вибору, ймовірно, не складе труднощів. Переваги суміщення кухні і вітальні: Практичні: збільшення площі. Емоційні: під час приготування їжі господиня не відчуває себе відірваною від суспільства; вечірки в об'єднаному просторі проводити набагато зручніше, втім, як і традиційні сімейні обіди і вечері за круглим столом. Визначившись з планувальним рішенням, подумаємо про стиль і кольорі. Підібрати меблі для кухні, суміщеної з вітальнею, буває складно з однієї простої причини - в об'єднаному просторі необхідно дотримати єдиний стиль.
А як досягти гармонії, якщо, по суті, ми впрягли в одну упряжку «коня і лань»?! У кухні і вітальні занадто різні функціональні призначення. Недоліки суміщення кухні і вітальні: Практичні: запахи; звуки; процес прибирання значно ускладнюється (у вітальні тепер доведеться прибирати набагато частіше). Емоційні: коли суміщення відбувається в одно-або навіть двокімнатній квартирі, місця для усамітнення практично не залишається. Зауважте, що мода на суміщення прийшла до нас з Європи. Там такі рішення прижилися і стали популярні здебільшого тому, що ГОТУЮТЬ там вкрай рідко, в основному - розігрівають. Чим більше часу ви проводите на кухні, тим більше об'єктів вам знадобиться в комплекті. У цьому випадку простір повинен бути не просто великим, а дуже великим. І тут зі стильовими перевагами потрібно бути дуже обережним. Так, кухня в класичному стилі в невеликий об'єднаної кімнаті притягне до себе всю увагу, можете вважати, що вітальні у вас немає - є просто диван і телевізор на кухні.
Перелічені варіанти не є остаточними. Завжди можна придумати щось своє відповідно до планування приміщення та його площі. Допомогти у реалізації ваших ідей зможуть наші майстри. Замовити унікальні меблі для кухні у Львові ви зможете зателефонувавши нам.