Головна » Корисні статті про меблі » Передпокій. Корисні поради.

Передпокій. Корисні поради.

Передпокій. Корисні поради.Прожитковий мінімум або без чого не обійтися.

Часто нас з головою накриває спокуса звільнити якомога більше простору, обійтися мінімумом меблів і викинути максимум непотрібних речей. І ось, нарешті, передпокій стає по-спартанському пустим. Межа мрій? Але далі починається сувора реальність, а з нею і проблеми. Раптом виявляється, що, приходячи додому, потрібно кудись класти ключі, парасольку, сумку, рукавички, шапку, вішати пальто. Це як мінімум. Ще непогано б поставити куди-небудь телефон, черевики і тапочки, а якщо удома водиться волохатий звір - ще і поводок з намордником. Резюме: перш ніж створювати божевільний дизайнерський проект передпокою в стилі "прилавок магазину" добре подумайте і розпишіть, що вам, власне, треба для зручного життя. Якщо в передпокої запанує хаос з безладно звалених "предметів вжитку" то, мабуть, всякий художній задум виявиться похороненим під купою мотлоху. А такого допускати не хочеться.

Ось зразковий список корисних дрібниць і не зовсім дрібниць для передпокою.

Консоль в передпокої, хоч би маленька, потрібна завжди. Відмінно, якщо її пристрій передбачає ще і поличку або ящик. Неодмінний атрибут - вішалка і/або шафа, причому варто передбачити і окремі гачки для сумок. Невелика ключниця, що кріпиться на стіну і газетниця можуть стати цікавими доповненнями до стилю вашого передпокою. Без галошниці не обійтися - якщо, звичайно, ви не любитель стрибків в довжину через численні чоботи і туфлі. Можна поставити в передпокій пуф, канапу або табурет (дивлячись, скільки є вільного місця), щоб зручніше було взуватися.

Обов'язковий компонент передпокою - дзеркало в повен зріст. Звичайно, можна обійтися і дзеркалом над консоллю, в яке видно тільки ваше світле лице і комір шуби, але варто добре подумати: невже вам не треба побачити себе в повен зріст кожного разу перед виходом з дому? Дуже зручні в цьому сенсі дзеркальні двері шаф, але багато хто вважає, що це занадто побите рішення, і з прагнення до оригінальності відмовляються від нього. Але досвід показує, багато, хто спочатку вирішив обійтися без великого дзеркала в передпокої, докупляли його потім. Так що дзеркало на повний зріст - це усвідомлена необхідність.

Що у вас під ногами?

До покриття підлоги в передпокої - свої вимоги. Адже таким знущанням не піддається жодне інше приміщення в квартирі: сліди брудних черевик, калюжі, жорсткі підошви вуличного взуття.

Паркет і передпокій - дві речі несумісні. Паркет вимагає особливого догляду і дбайливого відношення, а в передпокої за усього бажання неможливо постійно підтримувати стерильну чистоту, хіба що якщо ви примушуватимете кожного гостя ще на сходовій клітині надівати музейні тапочки. До того ж така підлога добре вбирає рідину, тобто дуже швидко втратить вигляд.

Плитка - практичний варіант, вона стійка до зовнішніх дій і легко миється. Але плитку багато хто недолюблює, пояснюючи це тим, що вона слизька, холодна і взагалі "як в лікарні". Твердження щодо "як в лікарні" дуже і дуже спірне, оскільки можна підібрати плитку самого різного вигляду, навіть саму авангардну і "антилікарняну". Проблема холоду також вирішується, досить встановити підігрів підлоги. Але в передпокої це навряд чи коштує витрачених засобів: все одно по підлозі цієї кімнати рідко ходять босоніж, а через чоботи підігрів не відчувається.
Ламінат. Якщо як покриття для свого житла ви вибрали паркет і не хочете, щоб підлога в передпокої дисгармоніювала з усією іншою "територією життя" можна схитрувати і підібрати ламінат, що точно імітує малюнок вашого паркету. Тоді і загальний стиль не постраждає. Основний мінус ламінату - він відноситься до "шумних" покриттів. Простіше кажучи, він стукає. Якщо вам траплялося прокрадатися в квартиру в пізній час, намагаючись нікого не потривожити, то ви зрозумієте, в чому тут проблема.

Пробка із спеціальним покриттям - дуже міцна і вологостійка, витримає навіть "гріндерси" вашої дочки, з підошви кожного з яких стікає по склянці брудної води. Зовнішній вигляд пробкової підлоги обов'язково сподобається поціновувачам домашнього затишку.
І останнє. Не варто боятися того, що покриття підлоги в передпокої контрастуватиме з підлогою в житловій зоні. Це цікавий спосіб візуально розмежувати зони, особливо якщо ви не любитель ширм і зайвих стін.

Адміністративний поділ

Нашій людині, втомленій від вузеньких коридорів і вічних перегородок, хочеться простору і свободи. Це прагнення багато хто з успіхом реалізує у своєму житлі - об'єднуючи кімнати, зносячи стіни. Зокрема, нерідко об'єднують житлову і вхідну зони, вбиваючи цим двох зайців: і вітальня здається набагато просторіше, і в передпокої немає відчуття "зажатості" стінами. Є тільки одне питання: як без допомоги стін візуально розмежувати дві зони?

Найпростіший, очевидніший спосіб - різні покриття підлоги. Наприклад, половина прихожої викладена плиткою, а вітальня - паркетом. При умілому поєднанні різних покриттів гармонія контрастів підкреслить достоїнства і того, і іншого.

Можна оформити отвір між передпокоєм і вітальнею у вигляді арки. Прохід залишиться вільним, а арка, поза сумнівом, стане однією з найяскравіших деталей, що утворюють стиль вашого житла.

Оригінальний хід - спеціальні модулі, що встановлюються між стелею і підлогою, так що залишаються невеликі проміжки внизу і вверху конструкції. Такі модулі можуть включати наскрізні полиці - на ваш розсуд, чи будуть вони "працювати" на вітальню або на передпокій - вішалки, галошниці, матове шкло, дзеркала.

Необов'язково встановлювати модулі по усій межі між передпокоєм і вітальнею. Адже око подумки сполучає дві точки в пряму. Тому, якщо ви встановите два такі модулі в самих стінах, залишивши між ними широкий прохід, в уяві виникатиме "невидима стіна", що сполучає їх. В результаті ви і збережете цілісність приміщення, і розділите його на дві самостійні частини. Такі ж модулі можна прикріпити і безпосередньо до стін.

Повітря!

Якщо передпокій невеликий по площі, є сенс замислитися над тим, як зорово розширити простір. Спочатку про те, чого не потрібно робити. По-перше, не потрібно обшивати стіни деревом: воно візуально звужує приміщення, і замість невеликого передпокою ви отримаєте крихітний. По-друге, не фарбуйте стіни в темні кольори(чи не обклеюйте їх темними шпалерами) - від цього кімната також стане меншою. Уникайте дрібного малюнку шпалер - це ще один "зменшуючий чинник". Отже: перша і головна порада - світлі кольори і великий малюнок шпалер. Ще один хитрий прийом - дзеркала. Великі дзеркала значно "збільшать" ваш скромний передпокій і додадуть світла. Якщо ви не боїтеся оригінальних рішень, зверніть увагу на декоративні конструкції з дзеркал, наприклад, декілька невеликих дзеркальних квадратів під різними кутами, закріплених на стійці. Не пошкодуєте!

Як не зробити передпокій темним царством

У передпокої зазвичай не буває вікон, тому освітленню треба приділити особливу увагу. Для передпокою оптимально розсіяне освітлення: вішати туди величезну позолочену люстру не варто, краще встановити декілька галогенових лампочок в приспущеній стелі або уздовж стін, за бажанням - місцеве світло. Як вже було сказано, дзеркала в усіх видах, світлі стіни і стеля теж роблять кімнату світліше.
Що стосується стилю - тут ніяких аксіом бути не може. Стиль передпокою повинен вписуватися в стиль квартири - от і всі правила. Наприклад, якщо квартира оформлена під "лісове царство" - природні матеріали, дерево, камінь - цю тему можна почати ще в передпокої, встановивши замість вішалки для пальта колоритний корч.