Головна » Корисні статті про меблі » Зручний диван на довгі роки

Зручний диван на довгі роки

Зручний диван на довгі роки

Вітальня - одна з улюблених кімнат у будинку. Беручись за облаштування приміщення, де ми будемо зустрічати гостей і проводити вільний час, потрібно як слід визначитися з функціями меблів. Центральним предметом будь-якої вітальні можна сміливо назвати диван. М'яке і зручне місце для спокійного відпочинку, сну, перегляду телевізора або компанійських посиденьок повинно відповідати всім параметрам сучасних меблів і грамотно вписуватися в інтер'єр. Як вибрати диван, який прослужить довгі роки і не втратить привабливого зовнішнього вигляду?

Для початку потрібно визначитися з основними функціями дивану. Адже для власників малогабаритних квартир вітальня часто грає роль спальні. І тому диван за сумісництвом є ще й ліжком.

У такому випадку потрібно враховувати три параметри: матеріал основи, розмір і механізм. Однією з умов спокійного і комфортного сну є зручність спального місця. Тому подбайте про те, щоб на вашому дивані можна було вільно розміститися, а декоративні вставки з дерева або металу не заважали і не обмежували рухів. Кращий спосіб в цьому переконатися - лягти на диван, що сподобався прямо в магазині. Звичайно, робити це краще з дозволу консультантів. Природно, чим більшим є ваш диван, тим зручніше на ньому буде спати. Однак величина кімнат найчастіше не дозволяє встановлювати занадто великі дивани, та й займати дуже багато простору м'якими меблями багатьом не до душі. У такому випадку вірним рішенням буде розкладний диван.

розкладні дивани

Найчастіше в магазинах представлені три варіації розсувного механізму - так звана «книжка», висувний роликовий механізм і розкладачка. Для кожного виду характерні свої плюси і мінуси. Так, наприклад, «книжка» вимагає додаткового простору у спинки дивана і тому встановлений впритул до стіни диван доведеться відсовувати. Деякі розкладачки можуть бути складні в збірці і розбиранні, а низькоякісні висувні механізми дуже швидко ламаються. Саме тому слід звернути особливу увагу на якість пропонованого механізму. Спробуйте зібрати й розібрати диван в магазині - цей процес повинен відбуватися швидко і без застосування особливих зусиль. Хороший диван без зусиль можуть зібрати навіть діти. Чим частіше ви плануєте розбирати і збирати диван - тим надійнішим має бути механізм, інакше підготовка до сну перетворитися на суцільну муку.

Ще один важливий момент - основа дивану. Чим більша вага людини, тим міцнішою і жорсткішою повинна бути диванна основа. Залежно від моделі можуть бути представлені найрізноманітніші основи. Хороший варіант - дерев'яні пластини, розташовані недалеко один від одного. Розташовуватися вони повинні поперек довжини, така конструкція набагато надійніша і здатна витримати навіть великі навантаження. Металева сітка не підійде для щоденного використання. Через певний час вона стане створювати незручності. Залежно від матеріалу і типу основи змінюється і жорсткість дивана. На цей показник впливає також і наповнювач дивану. Вам можуть бути запропоновані три види - паралон, пружинний блок і пінополіуретан.

Тільки після ретельної перевірки за всіма цими параметрами робіть остаточний вибір. І тоді улюблений диван прослужить вам довгі роки.