Вибираємо диван прагматично
Придбання нових меблів в деяких випадках може не доставити очікуваного від покупки задоволення, а скоріше, навпаки, зіпсує настрій. Тому перш ніж оплачувати покупку вподобаного диванчика або тахти, не варто поспішати розлучатися з капіталом. Комфортний диван або крісло є основними елементами інтер'єру будь-якої вітальні, тому важливо поставитися серйозно до їх придбання. А вибір на сьогоднішній день настільки різноманітний, що і розгубитися нескладно. Тому перед тим як відправлятися за хорошим диваном або кріслом, слід взяти до уваги кілька рекомендацій.
На що треба звернути увагу?
В першу чергу, приділяємо увагу кольору дивана. Визначається він вашим смаком і перевагами, а також стилем інтер'єру. Не обов'язково віддавати перевагу однотонній оббивці, диван може стати і яскравою плямою у вітальні. При виготовленні дивана на замовлення вибір може бути самим різним - попросіть використовувати дво, триколірні тканини різної фактури і якості.
Істотним фактором при виборі дивану виявляється місце, де він буде розташований і гадана інтенсивність його використання. Сьогодні зустрічаються цікаві моделі з маленьким вбудованим столиком або стильною барною стійкою, ящиками для білизни і постелі або з підйомними стільницями для вечері перед екраном телевізора або роботи вночі.
Якщо диван використовуватиметься як ліжко, слід звернути увагу на механізм трансформації. Віддати перевагу краще самому надійному і простому в експлуатації, іншими словами, диван без зусиль повинен перетворюватися в просторе і зручне ліжко. Всього існує більше десятка механізмів, але умовно вони підрозділяються на три основні групи. "Книжка" - механізм, при якому висувається наполовину сидіння і відкидається спинка. "Розкладний" - що розкладається в спальне місце і розташований під сидінням. "Викочування" - коли з дивана висувається площина, а різниця висот компенсується завдяки подушкам. Найбільш надійним вважається викочування. Модель з таким механізмом трансформації слід купувати, якщо планується постійно розкладати диван. А якщо як спальне місця диван використовуватиметься рідко, підійде будь-який варіант. Однак у кожному разі перед покупкою кілька разів розкладіть диван, щоб переконатися, що механізм працює легко і справно.
Купуючи диван для невеликої кімнати, необхідно враховувати, що будь-яка громіздка річ візуально зменшує приміщення. Для кімнати в світлих тонах краще вибрати меблі зі світлою оббивкою.
Оббивкою дивана можуть служити різноманітні тканини, а також штучна або натуральна шкіра. Оббивка з натуральних тканин - це найчастіше бавовна, льон, шовк, вовна, а з синтетичних покриттів - жаккард, гобелен, флок, мікрофібра та інші. Завдяки привабливому і розкішному зовнішньому вигляду оббивки з жаккарда і велюру, такі дивани частіше використовуються для парадних кімнат. Однак не варто забувати, що велюр досить швидко витирається, тому меблі з такою оббивкою краще встановити там, де гості бувають рідко.
Набивка дивана з натуральних матеріалів (пух, ватин, повсть, перо), на думку фахівців, є найбільш якісною. Оптимальним варіантом вважається пошарове розташування в набиванні різних матеріалів.
При виборі м'яких меблів краще відмовитись від поспіху. Важливо приділити увагу не тільки дизайну, стилю, кольору дивана. Треба пам'ятати про те, що диван, який ви збираєтеся купити, повинен бути комфортним, практичним і якісним. Коли ви купуєте диван, перевірте, чи зручний він у використанні. На ньому має бути приємно посидіти, його край не повинен тиснути під колінами, або викликати інші неприємні відчуття. Якщо ви відчуваєте якийсь дискомфорт, варто відмовитися від покупки цього дивана і поглянути на інші варіанти.