Головна » Корисні статті про меблі » Правильний догляд за меблями з дерева

Правильний догляд за меблями з дерева

Основні вороги - це пил, всілякі плями, подряпини, комахи-деревоточці. Як же з ними боротися?
Пил з полірованих і лакованих меблів стирають чистими і м'якими фланелевими ганчірочками, можна також використати сукно або оксамит. При цьому ганчірка не має бути вологою, інакше меблі втратять блиск.
Видалити плями з поверхні дерев'яних меблів можна за допомогою чистячих спреев, абразивних матеріалів, що не мають у своєму складі. Поліровані елементи після чищення натирають плюшевою або фланелевою серветкою.    

Для виведення плям не рекомендується використати хімічні склади, оскільки вони руйнують поверхню з дерева. До них можна вдатися тільки у тому випадку, якщо пляма нічим більше не виводиться.
Плями від гарячих предметів на полірованих поверхнях видаляють сумішшю зі спирту і рослинної олії в пропорції 1: 1. Приготовану суміш розтирають по поверхні меблів, до тих пір, поки плями не зникнуть. Можна також використати шматочок парафіну з воском. Втерев його в пляму, беруть не дуже гарячу праску і пропрасовують оброблене місце через промокальний папір.    

Жирові плями(сліди пальців) з полірованої поверхні можна видалити, потерев їх тальком.
Елітні меблі з цінних порід протираються оцтом, воском, або реп'яховою олією, розлучених в скипидарі.
Для того, щоб зафарбувати подряпини на меблях з цінних порід дерева, також використовуються різні самостійно приготовані розчини. Так, наприклад, не сильним розчином йоду можна замаскувати ушкодження на меблях з червоного дерева, горіха і дуба. Меблі з горіха також можна протерти есенцією маслинової олії і червоного вина. Крім того, подряпини і тріщини на меблях з дерева добре замазувати розтертим бджолиним воском.    

Дерев'яні меблі часто страждають від поразки жуками-точильниками. Про те, що це сталося, власник меблів виявить по невеликих отворах на поверхні, з яких висипається жовтуватий пил. Зараз випускається безліч спеціальних складів для захисту дерев'яних виробів від комах. У домашніх умовах теж можна приготувати захисний розчин. Наприклад, меблі протирають, змішавши три частини скипидару і одна частина гасу, або ж насиченим розчином нафталіну у бензині. Можна використати для цього і вазелінову олію. Обробку уражених меблів треба повторити 2-3 рази неповним в три тижні.