Головна » Корисні статті про меблі » Догляд і експлуатація шаф-купе

Догляд і експлуатація шаф-купе

Ні для кого не секрет, що якщо нехтувати усіма експлуатаційними правилами, то ваше придбання не лише досить швидко втратить зовнішній вигляд, але й може стати повністю непридатним, після чого йому пряма дорога на звалище. Проте чомусь багато хто дуже часто забуває про це. Особливо це відноситься до меблів. Нерідко замовивши зручну красиву шафу-купе, власники не беруть до уваги, що це крихка система зберігання, яка вимагає регулярного догляду.

Спершу слід ознайомитися з деякими нюансами по експлуатації шафи-купе. Передусім, необхідно врахувати, що надмірне навантаження на полиці, викликане нагромадженням різних речей, може привести до втрати їх стійкості. Ні в якому разі не варто зберігати в шафі-купе різні їдкі і ефірні рідини. Вони можуть зашкодити цілісності матеріалу, з якого виготовлена шафа-купе.

Бажано уникати занадто різких перепадів температур в приміщенні, де знаходяться меблі. Це може привести до того, що вони почнуть псуватись, причому не лише зовні. Тому ні за яких обставин не варто розташовувати поряд з шафою-купе опалювальні чи охолоджувальні прилади. Так само рекомендується регулярно провітрювати приміщення. З одного боку така процедура просто потрібна за будь-яких обставин, хоч би для того, щоб освіжити повітря, а з іншої - це дозволить меблям відчувати себе комфортніше. Проте уникайте попадання ультрафіолетових променів сонця. Інакше обробка і деякі елементи декору шафи-купе вицвітуть і стануть бляклими.

Для того, щоб придбана шафа-купе служила вам довго і вірно, необхідно хоч би раз на місяць очищати направляючі розсувної системи. Річ у тому, що пил, присутній в будь-якому будинку, в обов'язковому порядку накопичується саме там. А це не лише утруднить використання системи, але і зашкодить її цілісності через вище навантаження при користуванні.

Не менш важливий догляд за видимими ділянками шафи-купе, адже навряд чи комусь приємно дивитися на пил та сліди бруду. Відповідно усі деталі шафи необхідно регулярно протирати. Оскільки шафи-купе, як і більшість корпусних меблів, виготовляються з ДСП або МДФ, бажано уникати попадання вологи на поверхню матеріалу. Тому рекомендується використовувати суху ганчірку при застосуванні спеціальних засобів для догляду за корпусними меблями. Якщо ви або ваші діти якимсь чином забруднили шафу-купе, забруднення слід вивести якнайскоріше. Для цього можна використовувати слабкий розчин води і мила. Після чого вимиту ділянку необхідно витерти насухо.

Дзеркальні поверхні шаф-купе краще мити виключно засобами для миття дзеркал, а не як це робить багато хто, використовуючи рідини для миття вікон. Річ у тому, що вони можуть пошкодити поверхню, внаслідок чого дзеркала помутніють.

Лише декілька простих правил по догляду продовжать життя вашій шафі-купе на значний термін.