Головна » Корисні статті про меблі » Дизайн квартири і затишок домівки

Дизайн квартири і затишок домівки

Чи можна по інтер'єру визначити, хто живе в квартирі? Чим займається її хазяїн? І чим відрізняються один від одного житла художника, бухгалтера і соліста оперної сцени?


Хороший архітектор або дизайнер завжди довго розмовляє із замовником інтер'єру, детально розпитуючи про спосіб його життя, звичках і, звичайно, про професійну діяльність. І це не випадково: адже будинок - єдиний притулок, де ми ховаємося від агресивного середовища, що оточує нас за його межами. Як би не була прекрасна і улюблена наша робота, все одно наш організм і наша психіка сприймає її як стрес. Саме тому будинок має бути влаштований так, щоб в нім було комфортне саме вам і щоб в нім, як в дзеркалі, відбивалася ваша індивідуальність.

Слюсарюю слесарево
Окрім загальновідомих класифікацій за типами темпераменту і характеру, психологи розділяють людей на групи по схильностях до тієї або іншої професії. Наприклад, «людина-техніка» схильний вибирати професії, пов'язані із створенням і обслуговуванням техніки, з металами і електроустаткуванням, з експлуатацією будівель і споруд, з виробництвом промислових товарів і видобутком корисних копалин. «Чоловік-знаки» прагне до професій, пов'язаних з цифрами, кресленнями, нотами, схемами, фізичними і хімічними символами і т. д. «Людина-природа» напевно віддасть себе біології або іншому зайняттю, пов'язаному з рослинами або живими організмами. «Людина - художній образ», як правило, зв'язує своє життя з музикою, мистецтвом, літературою, акторською діяльністю і т. д. А «людина-людина» займеться вихованням, навчанням, лікування, інформуванням, побутовим обслуговуванням і управлінням людьми. Усередині усіх цих груп спостерігається багато спільного - у світогляді, світосприйнятті і, звичайно ж, в побуті. Це і певний склад розуму, і особливий режим, і круг захоплень. Зрозуміло, усе це не може не відбитися на способі життя і на безпосередньому місці існування, тобто житлі.


Психологічний комфорт
Люди публічних професій(артисти, політики, шоумены і т. д.), які мають звичай втомлюватися від спілкування і від великої кількості контактів, найбільше цінують приватність, тому для них найбільш комфортним буде класичний інтер'єр закритого типу : ізольовані кімнати, строго розділені по функціях. Відкритий інтер'єр(влаштований за принципом студії), навпаки, підійде представникам богеми : художникам, дизайнерам, музикантам і т. д.
Люди ж звичайніших професій(або сім'я, в якій представлені різні професійні інтереси), як правило, вибирають деякий проміжний варіант - так званий напіввідкритий житловий простір. Наприклад, декілька кімнат загального користування - вітальня, кухня і кабінет - можуть бути об'єднані в одну студію, а інші кімнати в квартирі строго ізольовані. Або ж кімнати ізолюються один від одного більше умовно: за допомогою перегородок, що трансформуються, ширм або скляних панелей. Людина, професійна діяльність якої не обмежується офісом, щоб не заважати домашнім, повинна організувати собі удома окремий кабінет для відвідувачів.


Від класики до авангарду
Те ж саме відноситься до стилістичного, колірного рішення і меблів. Людям з активною життєвою позицією(і відповідною професією) не будуть в тягар яскраві кольори і досить сміливі поєднання, тоді як скромний економіст або шкільна вчителька виберуть, швидше, спокійну і непомітну колірну гамму. «Технарі» і « цифровики» часто переносять свою любов до всяких « железкам» і у будинок: саме у них найчастіше зустрічається інтер'єр в стилі хай-тек, сучасні модульні і мобільні меблі, велика кількість техніки. Професії, що припускають ненормований робочий день, часто сприяють интерьерным рішенням у дусі функціоналізму: все по мінімуму, з матеріалів, що легко миються, з малюнком, на якому менше помітний пил(хазяїн-то будинку буває не часто, і забиратися йому ніколи).
Люди стримані, серйозні і консервативні(такими часто бувають політики, а також працівники сфери великого бізнесу і фінансів) часто схильні розглядати інтер'єр як частину свого ділового іміджу, тому, як правило, зупиняються на дорогій і пафосній класиці. Це у них можна зустріти англійські дубові вітальні або французькі спальні а-ля Помпадур. Люди ж творчих і вільних професій(художники, режисери, модельєри, журналісти) за повною програмою використовують своє житло для самовираження: в їх апартаментах можна зустріти будь-які стилі в самих театральних проявах. Це може бути яскравий авангардний дизайн, в якому усі стіни різного кольору, або, навпаки, спокійний і вишуканий японський мінімалізм.


В цілому ж сьогодні простежується тенденція до оформлення інтер'єрів у дусі еклектики і фьюжн(цим напрямам не суперечать також колоніальний і етнічний стиль). Люди самих різних професій сьогодні багато подорожують, тому в їх інтер'єрах неминуче з'являються речі, привезені з різних країн, яким доводиться знаходити гармонію між собою.

Швець з чобітьми
Іноді професійна діяльність вимагає не лише особливого стилістичного рішення, але і застосування специфічної обробки і планування. Це, наприклад, додаткова звукоізоляція стін, підлоги і стелі в квартирах музикантів або меломанів(часто у них удома розташовується ціла звукозаписна студія, на якій вони вигадують і пишуть свою музику). Ця поява у спортсменів або артистів балету домашнього спортивного або танцювального залу з верстатом для тренувань.

Це і окрема кімната-майстерня в житло модельєра або шваль. Домашня студія в квартирі художника. Особисті « музеї» нагород і регалій у вітальнях знаменитостей, які займають цілі стіни або навіть кімнати. Домашні розплідники у заводчиків породистих кішок і собак. Вітальні в клубному стилі у журналістів і акторів. Кімнати-бібліотеки в квартирах у людей інтелектуальної праці - учених, викладачів, письменників і т. д.
Буває так само, що люди певних професій використовують у власному інтер'єрі плоди своєї праці. І тоді у будинку виготівника акваріумів з'являється безліч найрізноманітніших акваріумів, у будинку флориста - шикарний зимовий сад, а виробник плитки обробляє зразками своєї продукції усі кімнати, включаючи спальню.
Меблі на замовлення
Меблі - це невід'ємна частина інтер'єру нашого дому. І не завжди стандартні рішення підходять нам. В такому випадку на допомогу приходять меблі на замовлення у Львові. Адже замовивши індивідуальні меблі Ви зможете втілити всі свої мрії у реальність.