Головна » Корисні статті про меблі » Кухонна стільниця. Особливості вибору

Кухонна стільниця. Особливості вибору

Кухонна стільниця повинна бути красивою, міцною, гігієнічною, не мати помітних стиків, дрібних щілин, куди забиваються крихти. Поверхня повинна легко чиститися, не залишати слідів. Які види кухонних стільниць пропонують сучасні виробники кухонь?

Першими з'явилися дерев'яні стільниці для кухні та з натурального каменю. Використовували дуб, сосну, березу. Але дерево і камінь, навіть оброблені, матеріал не зовсім практичний, тому дерев'яні і кам'яні стільниці зараз виготовляють рідко, в основному під замовлення, або в кухнях традиційного класичного стилю (наприклад, кухні у вікторіанському стилі).

На зміну стільницям з дерева прийшли стільниці з ДСП або ламіновані стільниці і стільниці зі штучного каменю. Почнемо з перших.

Стільниці з ДСП

Ламінована ДСП (ЛДСП), що використовується для створення стільниць, матеріал практичний, і найголовніше - ламіновані кухонні стільниці мають невисоку ціну. Порівняно, наприклад, зі стільницями зі штучного каменю, чим, власне, і пояснюється популярність і поширеність таких стільниць. Але і ламіновані стільниці бувають різні, розрізняються за якістю і ціною. Чим же можуть відрізнятися один від одного стільниці для кухні з ЛДСП?

Кілька слів про те, що собою являє якісна кухонна стільниця з дсп. Верхній захисний прозорий шар - оверлей. Під ним - декоративний шар, він же ламінат, який надає зовнішній вигляд стільниці, далі - кілька підсилюючих шарів (крафт-папіа, крафт - від нім. сила). Самий товстий шар - основа, як правило, це вологостійка дерево-стружкова плита (ДСП), може бути різної товщини, що впливає і на вартість такої стільниці. І, нарешті, в самому низу - шар, що захищає ДСП від попадання вологи знизу. Ламіновані стільниці для кухні можуть відрізнятися, по-перше, товщиною і якістю самої ДСП. Європейські стільниці для кухні, які можуть служити зразком, поставляються товщиною ДСП - 38 мм, що в два рази товще, ніж корпус кухонних меблів. ДСП використовується спеціальна - вологостійка. Вологостійкі плити в розрізі мають характерний зелений колір (іноді продавці кухонних меблів демонструють стільницю в розрізі, щоб підкреслити її вологозахисні властивості). Крім того, якісні стільниці мають на всіх стиках водовідштовхуюче покриття, оснащені каплевідводом, що додатково захищає плиту від розбухання у разі попадання води, наприклад, через негерметизовані шви.

На вартість стільниці може впливати дизайн декору. Малюнок може бути простим, тиражованим, а може бути оригінальним, дизайнерським. Деякі кухонні стільниці гарно імітують натуральні фактури, наприклад, камінь. Іноді буває навіть складно визначити, з чого зроблена поверхня стільниці - зі штучного каменю чи з ламінату. При цьому ламінована стільниця на порядок дешевше кам'яної.

Ще одна деталь, яка може впливати на вартість стільниці - метод обробки передньої кромки. Традиційний метод називається постформінг. Характерна ознака стільниць «постформінг» - передня кромка має плавний загин, завдяки якому поверхня стільниці плавно перетікає на передню частину. Останнім часом набувають популярності альтернативні методи обробки крайок кухонних стільниць: поліпропіленовий кант, акриловий кант з 3D ефектом, алюмінієві канти, канти з натурального дерева. У кожному разі, якісні ламіновані кухонні стільниці - економічні, довговічні, вологостійкі, стійкі до стирання, проте бажано по можливості берегти стільницю, особливо від дії кислот і лугів - при попаданні на поверхню відразу видалити і просушити. На ламіновані стільниці не бажано ставити гарячі сковорідки, каструлі - тільки на підставку.

Стільниці з нержавіючої сталі

Стільниця зі сталі - довговічна, міцна, вологостійка та гігієнічна. Для кухні караще матовий метал, з нього легше змивається бруд, ніж з декоративного листа, а подряпини можна майже безслідно зашкурити. Для захисту від вологи знизу до ДСП приклеюють пластик, а примикаючий до стіни бортик стільниці загинають вгору - так вода не потрапляє за шафи. До недоліків можна віднести те, що варіантів оформлення кухонної стільниці небагато - звичайна або матова сталь, матеріал холоднуватий.

Стільниці з каменю

Стільниці зі штучного каменю винайдені, як альтернатива натуральним кам'яним стільницям . Штучні стільниці імітують різні природні камені - мармур, малахіт, граніт, піщаник, кварц, лазурит і т.д. Кольори стільниць також можуть бути різними. Штучний камінь поставляється у вигляді плит, основа якої вологостійка ДСП, а зверху - власне сам камінь товщиною від 3 до 12 мм. Штучний камінь використовується для облицювання кухонних стільниць, а також настінних фартухів, мийок, обідніх столів, барних стійок, підвіконь, ванних кімнат, в громадських інтер'єрах - подіумів, стійок адміністрації. Стільниці зі штучного каменю - це краса і міцність натурального каменю, але на відміну від натуральних, штучні стільниці не вбирають вологу, не залишають плям.

Важлива властивість стільниць з каменю - матеріал дозволяє монтувати кухню без стиків і щілин. Стики між панелями шліфуються, поліруються, тому практично не помітні, наче це монолітне покриття (при ламінованій стільниці місця стиків кухонних модулів покривають алюмінієвою кромкою, герметизують.

Кілька слів про склад стільниць зі штучного каменю. Це композитний матеріал, який складається з акрилової смоли і мінерального наповнювача. Найдорожчий - європейський листової камінь, має більш складний склад і високу міцність. В цілому, ціна стільниці з каменю - головний її недолік. Стільниця зі штучного каменю, особливо європейського, обійдеться недешево, не кажучи вже про обробку каменем всієї кухні - фартуха, прилеглої стіни, мийки, підвіконь, обіднього столу. Щодо стільниць зі штучного каменю є й деякі стереотипи. Наприклад, що камінь не міцний і не жаростійкий - легко утворює відколи, плавиться під впливом високих температур. Швидше за все, така думка виникла через більш дешеві типи штучного каменю, у складі яких переважають акрилові смоли, або через технологію рідкий камінь. Якщо звичайний листової штучний камінь, як вже було сказано, поставляється у вигляді плит, то рідкий камінь - це особлива технологія, при якій камінь наноситься на поверхню в розплавленому стані, а потім застигає. Така пластичність з одного боку дуже зручна - в рідкому стані матеріал лягає на будь-які складні поверхні, але з іншого боку - досягається ця сама пластичність за рахунок переважання у складі акрилових смол, що знижує міцність каменю. Листовий ж штучний камінь володіє характеристиками майже натурального каменю. Використання його в громадських місцях зайвий раз свідчить про високу міцність. Однак все ж не рекомендується ставити на поверхню навіть кам'яної стільниці гарячу сковорідку без підставки, кидати на стільницю важкі предмети.

Якість листового штучного каменю може відрізнятися у різних виробників, незважаючи на схожість складу. Зверніть увагу, в якій стандартній товщині пропонується штучний камінь. Чим товстіший шар каменю над вологостійкої основою стільниці, тим краще. Товщина 3 мм або 4 мм підійде для легких елементів, які не можна перевантажувати - облицювання дверей, барних стійок. А от для кухонної стільниці 3-4 мм замало. Тут необхідна товщина близько 6-12 мм. Чим товщі стільниця, тим стійкіша, тим ширші можливості для дизайнерських експериментів, і тим довше покриття може піддаватися обробці для оновлення. У місцях вирізу під мийку, вбудовану техніку, на торцях, стільниця повинна бути проклеєна подвійним шаром матеріалу - (це називається «посилення». Інакше стільниця з плином часу може пустити тріщини по кутах.

Увага: що стосується подряпин на кам'яній стільниці, то вони практично не помітні, за винятком темної однотонної глянцевому поверхні, тому для кухонної стільниці - це не кращий варіант. Переважно стільниця під камінь більш світлих тонів. Але радує, що на відміну від інших облицювальних матеріалів, стільниці зі штучного каменю піддаються реставрації. Подряпини, сколи на поверхні стільниці нескладно усунути. Місця дефектів шліфуються, поліруються, і стільниця стає як нова. Якщо порівнювати штучний камінь з натуральним, то, звичайно, природний матеріал - є природний матеріал. Однак стільниця з натурального каменю звичайно дорожча, масивна, складна в обробці, догляді.

кварцові стільниці

Своєрідний компроміс між штучним і натуральним каменем - вид штучного каменю, званий кварцовий композит. Кварцові стільниці досить поширені в Європі. Кварцовий композит приблизно на 95 відсотків складається з кристалів натурального кварцу, скріплених смолами (акрилові смоли не більше восьми відсотків від обсягу). Для отримання більш ексклюзивних і ефектних декорів додаються дрібні шматочки скла або дзеркальні кристали. Кварцовий камінь на сьогодні самий міцний і довговічний матеріал для кухонних стільниць. Його майже неможливо відрізнити від природного - прохолодний, твердий, не дряпається, стійкий до ударів, високих температур і інших зовнішніх негативних впливів. Застосовується навіть для облицювання фасадів будівель. Але кварцовий камінь не такий гнучкий, пластичний, як акриловий, що обмежує його застосування при облицюванні складних, фігурних поверхонь.

Де можна купити стільниці?

У салонах кухні, меблевих салонах, що пропонують кухні, а також фірмах, які спеціалізуються на постачанні та виготовленні стільниць та іншої продукції продукції зі штучного каменю, студіях інтер'єрного дизайну. Гарантію на продукт, у тому числі готовий, наприклад, стільницю або барну стійку, повинен давати продавець. Бажано, щоб продавець забезпечував і установку стільниці. Відразу обговоріть такі моменти, як умови гарантії, повний розрахунок вартості, який не повинен змінюватися в процесі виготовлення стільниці.