Виготовлення корпусних меблів з дерева
При виробництві корпусних та модульних меблів майстри використовують дерево для виготовлення каркасів і фасадів та їх подальшої обробки. Масив заслужено цінується: натуральний матеріал є екологічно чистим і естетично виглядає.
Але, звичайно, у дерева є і свої недоліки. Так, воно боїться води і вогню, його неважко подряпати, воно потребує постійного догляду. Фахівці знають: по-справжньому гарне дерево для меблів спочатку буде гладким, без тріщин і сучків. Крім того, природний матеріал необхідно ретельно просушити перед використанням.
Які породи деревини використовують при виготовлення меблів
Для виробництва меблів застосовують якісне дерево. Для виготовлення спалень на замовлення, передпокоїв, кухонь на замовлення йдуть цінні породи (ясен, дуб, вишня, клен, горіх, бук, береза). Їх основна перевага - висока міцність. І якщо іноземні виробники випускають корпусні меблі в основному з горіха і вишні, то вітчизняні - з бука, дуба та берези. А ось відповідь на питання про те, чи можна використовувати масив сосни у виробництві меблів, буде неоднозначна. З одного боку, ця порода не вважається цінною, оскільки вироби з неї виходять «м'якими» і непрактичними (їх легко подряпати). З іншого боку, сосна екологічна, а значить, корисна для здоров'я. З неї можна придбати меблі в спальню і дитячу, а от для їдальні, для кухні на замовлення, у вітальню і передпокій бажано купити гарнітури з міцніших порід.
Сучасні матеріали з натуральної деревини
Серед матеріалів для виробництва корпусних меблів одним з найбільш широко використовуваних є столярна плита. За своєю структурою вона нагадує сендвіч: серцевина з сосни з обох сторін прикрита шарами фанери. Цю плиту також використовують для виготовлення каркасів і фасадів меблів і як зовнішній захисний та оздоблювальний матеріал. Користується попитом і дерев'яний шпон - найтонший зріз натуральної деревини, що приклеюється на основу (наприклад, на ДСП) і покривається в кілька шарів особливим лаком. Візуально здається, що покриті таким шпоном меблі для передпокоїв, спалень, віталень повністю виготовлені з масиву дерева, а коштують вони при цьому істотно дешевше. Безумовно, щоб домогтися максимальної подібності, важливо ретельно підбирати матеріали за фактурою і кольором. Майстри - меблярі віддають перевагу термостійким меблевим лакам, випущеним у Німеччині та Швеції. Прекрасно зарекомендували себе засоби на бджолиному воску та інших натуральних основах. Нерідко використовують і «дерев'яні жалюзі» - полотно з багатошарових пластинок, наклеєних на м'яку основу. Вони можуть послужити і рухомою кришкою ящика, і дверцятами шафи. «Дерев'яні жалюзі» - вихід для майстрів, що займаються виготовленням меблів всіляких криволінійних форм.
Догляд за меблями з натурального дерева
Знаючи, яке саме дерево було використане для виготовлення меблів, які ви придбали, купіть відповідні засоби по догляду і запасіться терпінням: гарнітуру з натурального матеріалу необхідно постійно берегти від пилу і полірувати. У разі необхідності меблі можна підремонтувати своїми силами, але правильніше буде довірити це відповідним фахівцям.