Головна » Корисні статті про меблі » Що необхідно знати при виборі м'яких меблів

Що необхідно знати при виборі м'яких меблів

М'які меблі в традиційному сенсі - це комплект, що складається з дивана і двох крісел. До роду м'яких меблів відносяться також софи, тахти, кушетки, крісла, пуфи, кутові дивани і інше. М'які меблі призначені для відпочинку хазяїв будинку і їх гостей і встановлюється найчастіше у вітальні. Доповнює зону відпочинку маленький декоративний столик.
Сучасні комплекти м'яких меблів можуть бути будь-яким поєднанням елементів, що окремо стоять, наприклад: тримісний диван, крісло і пуф; два двомісні дивани; тримісний диван і три крісла; два крісла, - а можуть утворювати цілий конгломерат, що має кутову форму і займає половину площі вітальні. Ви можете вибрати величезний диван, що складається з шести сегментів, кожен з яких є цілком самостійною річчю і може експлуатуватися як окремо, так і у складі цілого. М'які меблі можна придбати як комплектом, так і поелементно.
Дивани, крісла і пуфи іноді обладнали колесами, і тоді їх можна пересувати і встановлювати у будь-якому місці будинки. Такі " мобільні" меблі зараз в моді.
Перш ніж купити вподобаний комплект, необхідно особисто переконатися, що на нім зручно сидіти. Рівень комфортності м'яких меблів і її ціна залежать як від технології її виготовлення, так і від якості і набору використаних матеріалів.
Кращим набиванням для диванів і крісел вважаються натуральні матеріали: ватин, повсть, пух і перо. У масовому виробництві широко використовуються поролон і спінені синтетичні матеріали(поліуретан, синтепон і тому подібне). Хороші м'які меблі, в яких шарами розташовуються різні матеріали. У " начинці" м'яких меблів часто застосовуються пружинні блоки.
Оббивка м'яких меблів може бути виготовлена як з тканини, так і з шкіри. Сучасні тканини для оббивки дуже різноманітні. Це може бути штучний оксамит або велюр із спеціальними просоченнями, гобелен, жаккард, шенилла і так далі. Ворсові тканини, які швидко зношуються і вимагають ретельного відходу, поступово виходять з моди.
М'які меблі з шкіряною оббивкою - зазвичай найдорожча і престижна. Шкіру для виробництва меблів потрібно високоякісна, це гарантія того, що меблі довго прослужать. На погано виділеній шкірі вже через пару років експлуатації з'являються тріщини і потертості. Шкірзамінники у виробництві меблів для будинку використовуються дуже рідко.
Механізми трансформації диванів і крісел можуть бути різними. Всього їх налічується більше десятка, умовно ж ці системи можна розділити на три основні групи. "Книжка" - механізм, який висуває наполовину сидіння і відкидає спинку. "Розкладачка" - механізм, який розкладається в спальне місце і знаходиться під сидінням. Викочування - коли площина висувається з дивана, а різниця висот з основною компенсується подушками.
Перед купівлею дивана необхідно кілька разів розсунути його, щоб переконатися, що розкладний механізм працює добре.
Чохли для м'яких меблів позбавлять вас від одноманітності, коли стане нудно і захочеться змін. Знімні матер'яні чохли можна замовити разом з меблями. Зараз в моді чохли і оббивка з хутра а-ля леопард або плямиста корова.
Стиль м'яких меблів повинен відповідати загальному стильовому рішенню вашої вітальні. У класичному інтер'єрі із стінками, сервантами, комодами і книжковими шафами добре виглядають дивани і крісла пишних, округлих форм з дерев'яними підлокітниками або декоративними накладками. У сучасному інтер'єрі доречні предмети легкого, витонченого дизайну без зайвих прикрас.
Колірна гамма м'яких меблів може бути різною. В якості оббивки ви можете вибрати яскраву нарядну тканину зеленого, синього, жовтого, червоного кольору або натуральну шкіру пастельних тонів бежево-шоколадного спектру.
Термін експлуатації м'яких меблів зазвичай складає близько 10 років, ексклюзивні меблі з каркасом з цілісної деревини, шкіряною оббивкою і дорогою начинкою може прослужити набагато довше.