Головна » Корисні статті про меблі » Як підібрати меблі в їдальню

Як підібрати меблі в їдальню

Їдальня в традиційному розумінні - це приміщення для урочистих обідів великої сім'ї і пригощання гостей. Здавна у багатих будинках місця приготування їжі і її прийняття були відокремлені один від одного досить великою відстанню. Це було дуже зручно за наявності прислуги, в сучасних же квартирах і будинках таке віддалення кухні і їдальні часом скрутно, а іноді і не треба.
У наш час столова(а точніше, просто обідній стіл із стільцями) зазвичай знаходиться прямо в кухні, і хазяйці не доводиться долати ніяких відстаней, щоб сервірувати стіл і подавати приготовані страви. До того ж, в століття швидкостей і повного « цейтноту» у нас абсолютно немає часу, щоб довго обідати, чекаючи чергової зміни блюд.
У просторих будинках під їдальню може бути виділене окреме приміщення. В цьому випадку вам знадобляться відповідні меблі: великий обідній стіл і декілька стільців, а також засклені шафи для зберігання посуду, столових приладів і білизни. Це різного роду буфети, серванти, вітрини, гірки і ін. У функції таких шаф входить не лише зберігання відповідних предметів, але і демонстрація добробуту хазяїв будинку. А, найголовніше, прозоро скло дозволяє милуватися красою предметів мистецтва, колекцій і нарядних сервізів, що знаходяться в них.
Обідній стіл може мати будь-яку форму: круглу, овальну, прямокутну або іншу - вибір залежить тільки від вас. Проте якщо ви часто приймаєте у будинку гостей, важливо, щоб місця вистачило для усіх, тому постарайтеся заздалегідь прикинути розмір столу.
Стільці в їдальні повинні мати тверде сидіння і пряму спинку, в іншому їх конструкції можуть істотно розрізнятися(хоча у будь-якому випадку стільці на роликах тут недоречні). Іноді стільці замінюють строгими високими кріслами, забезпеченими підлокітниками. Перед купівлею комплекту для їдальні не забудьте підрахувати, яка кількість стільців може знадобитися вам і вашим гостям.
У приміщеннях з відкритим плануванням їдальня часто поєднується з вітальнею або кухнею.
Обідня зона відділяється від зони відпочинку з диванами і м'якими кріслами за допомогою стелажів і перегородок або шляхом відмінностей в обробці і кольорі. В цьому випадку, по аналогії з окремим приміщенням для їдальні, вам також доведеться купувати великий обідній стіл із стільцями.
Їдальня може бути відокремлена від кухні за допомогою барной стойки. А щоб добитися повного ефекту роз'єднання місць приготування і поглинання їжі, доцільно обладнати обідню зону окремою системою освітлення. Тоді, включивши яскраве світло над столом, ви зможете навантажити кухню в тінь.
Часто столова, а точніше, обідня зона знаходиться безпосередньо " усередині" кухні (якщо дозволяє площа). У приміщеннях з П-образним компонуванням меблів стіл для вживання їжі разом із стільцями або табуретами може розташовуватися в центрі кухні(як " острів") або виступати " півостровом" із стіни.
У кухнях з Г-подібним плануванням стіл часто ставлять в кутку, протилежному до того, в якому розташовуються корпусні меблі. Замість стільців і табуретів в якості місця для сидіння використовуються спеціальні кутові дивани. Ці " куточки" в корені відрізняються від м'яких і великих побратимів, що стоять у вітальні. Як і стільці в традиційних їдальнях, вони мають пряму спинку і досить тверде сидіння.
У багатьох сучасних квартирах з невеликими кухнями їдальня відсутня навіть в " урізаному" вигляді. Її роль виконує, наприклад, столик-трансформер в комплекті з розкладними стільцями, який можна скласти після закінчення обіду.
Найчастіше їдальня як самостійна кімната вирішена в класичному стилі або навіть у стилі барокко(з множиною декоративних елементів, різьблення і інших прикрас). Якщо ж окреме приміщення під їдальню у будинку не виділяється, її стиль зазвичай відповідає стилю тих приміщень, " усередині" яких вона знаходиться.