Головна » Корисні статті про меблі » Відмінності при оформленні кімнат для хлопчиків та дівчаток

Відмінності при оформленні кімнат для хлопчиків та дівчаток

На ранніх етапах життя дитини гендерні особливості його мислення і поведінки ще не так помітні. Тому багато батьків, оформляючи дитячу спальню для малюка, замислюються, чи варто робити акцент на його статевої приналежності.

Варто чи ні?

Дитячими психологами достовірно встановлено, що перше усвідомлення своєї статі відбувається у дітей у віці трьох років. Відповідно, до цього моменту, «чоловічий» або «жіночий» інтер'єр в кімнаті не має особливого значення. Процес самоідентифікації та ідентифікації оточуючих за статевою ознакою завершується до п'яти років. Більш того, в цьому віці дитина просто впивається усвідомленням того, що він належить саме до цієї статі. І намагається всіма способами чітко відмежувати себе від осіб протилежної статі. У цьому немає нічого страшного, це природний етап дорослішання, в якому малюкові можна і потрібно допомогти. Ось чому до п'яти років кімната хлопчика повинна істотно відрізнятися від кімнати дівчинки.

Які відмінності ми маємо на увазі?

У першу чергу колірне рішення інтер'єру. Це не означає, що шпалери в кімнаті дівчинки повинні бути неодмінно ніжно-рожевого відтінку з симпатичними фіолетовими бантиками поверх, а шпалери в кімнаті хлопчика небесно-блакитними і по них машинки, машинки, машинки! (Хоча не виключено, що Ваші син і дочка будуть у захваті саме від цих варіантів). Просто в силу різниці темпераменту та асоціативного мислення дівчатка і хлопчики сприймають кольори по-різному, і тому дівчаткам більше підходять теплі відтінки - золотисті, бежеві, помаранчеві, жовті, рожеві, а хлопчикам - холодні - сині, голубі, зелені і т.п. Рожевий і бузковий кольори викликають у дівчаток асоціацію з чарівними казками, з замками фей, золотисті - з палацами принцес. А який дівчинці не хочеться бути феєю і принцесою? Кольору морської хвилі і блакитні кольори асоціюються у хлопчиків з морськими хвилями і морськими ж піратськими пригодами, сині і темно-фіолетові - з космічним простором.

Далі - меблі для дитячої кімнати. Збираючись купити дитячі корпусні меблі, зверніть увагу, що декоративні елементи на них також можуть бути чоловічими і жіночими. У дівчаток на шафах будуть квіти, принцеси, феї і улюблені дівчатками тварини - кішки, зайчики, оленята, ведмежата. У хлопчиків - машинки, паровозики, космічні кораблі, пірати, лицарі і т.д.

Плюс до вищесказаного - предмети побуту, чітко вказують на статеву приналежність. Для дівчаток - туалетний столик з розставленими по ньому красивими баночками - дитячими духами, дитячим кремом для рук і т.д.; ніжні пейзажі та сюжетні картини на стінах; обов'язково велика фотографія власниці кімнати в красивій рамці; улюблені м'які іграшки на видних місцях. Для хлопчиків - на видних місцях вставлені в рамки дипломи (нехай навіть самі наївні, подаровані батьками «Нагорода кращому помічникові бабусі на городі» , «Диплом за перше місце на шкільній олімпіаді з малювання серед перших класів» і т.п.) і будь нагороди; картини героїчних тематик; виставлена ​​на загальний огляд наявна у дитини техніка - колекція радіокерованих вертольотів, залізниця.

Якщо ж дитяча спальня призначена для проживання двох різностатевих дітей, необхідно обов'язково розгородити простір на жіночий і чоловічий. Хоча б ширмою, або наявними майже в кожному наборі дитячих модульних меблів книжковим стелажем. Хоча, зрозуміло, краще, щоб з п'яти років різностатеві діти жили в різних кімнатах.