Головна » Корисні статті про меблі » Зонування кімнатного простору за допомогою меблів

Зонування кімнатного простору за допомогою меблів

Останнім часом в дизайні інтер'єрів спостерігається тенденція створення вільного відкритого простору. На ринку нерухомості великим попитом користуються квартири студії, в яких єдиними закритими зонами залишаються тільки ванна і туалет. Та й у квартирах звичайного планування все частіше можна побачити нестандартний варіант розміщення меблів, завдяки якому досягається ефект відкритого простору.

Прагнення зробити планування квартири вільнішим далеко не в першу чергу пов'язано з віяннями моди. Головна причина полягає в прагненні людини опинитися в найбільш комфортних для себе умовах. Адже відкритий простір дуже добре впливає на психічний стан людини, сприяє гарному настрою і розслабленню.

Проте з часом така свобода може набриднути, так як періодично людині просто необхідно побути в тиші і спокої в непримітному і затишному куточку.

Для того щоб у вільному, відкритому приміщенні були зони "особистого простору" необхідно грамотно провести його зонування.

Способи зонування квартири

Зонування кімнати передбачає її поділ на важливі функціональні зони. Сьогодні розрізняють кілька способів зонування, основними з яких є:

  • зонування за допомогою різних оздоблювальних матеріалів;     
  • колірне і світлове зонування;     
  • виділення зон за рахунок багаторівневої стелі;     
  • зонування за допомогою різних перегородок, завіс, ширм тощо;     
  • меблеве зонування.

Всі способи мають свої переваги і недоліки. Наприклад, світлове зонування не дасть повного відчуття поділу кімнати на зони, так що даний спосіб використовують, як правило, у поєднанні з іншими. А надто багато перегородок, навпаки, призведе до надмірного подріблення простору, в результаті - кімната виглядатиме дуже маленькою і незатишною. Так що при виборі того чи іншого способу необхідно враховувати ці нюанси.

Зонування кімнати за допомогою кутового дивана

Самим недорогим способом організації простору є зонування за допомогою меблів. Популярним варіантом є розмежування зон за рахунок кутового дивана. Завдяки Г-подібній формі такий диван здатний чітко відокремити зону відпочинку від решти простору. Досить просто поставити його по центру кімнати так, щоб люди, що сидять на ньому, не бачили інші функціональні зони - їдальню, робочу зону і т.д.

Особливість такого розташування кутового дивана полягає в тому, що воно анітрохи не впливає на відчуття простору в приміщенні. Адже спинки дивана досить низькі і тому не здатні закривати огляд, як це було б у випадку тих же перегородок. Крім того, центральне розташування дивана має і ще одну перевагу: до його задньої стінки можна поставити невисоку консоль або стелаж. Таким чином, можна отримати додаткове місце зберігання для різних дрібниць.

Розміщення кутового дивана в інтер'єрі

За умови, що розмір дивана пропорційно співвідноситься з площею кімнати, його можна встановити по центру практично в будь-якій кімнаті.

Інший варіант зонування за допомогою кутового дивана полягає в установці його в кут кімнати. Причому своєю довгою частиною диван повинен відокремлювати кімнату від іншої зони. Зону відпочинку можна додатково виділити невеликим килимком. Такий варіант ідеально підходить для маленького, але функціонально навантаженого простору.