Головна » Корисні статті про меблі » Як вибрати стільницю для кухні

Як вибрати стільницю для кухні

Стільниця, як правило, не входить в сам кухонний гарнітур. Вона замовляється і монтується окремо, вже після того як всі кухонні меблі з усією технікою вже встановлена. Стільниця - завершальний акорд у створенні кухні. Інакше кажучи, це поверхня, що покриває підлогові шафи, та служить робочою площиною для кухаря. Незважаючи на чисто функціональне призначення, стільниця є найважливішим елементом декору і робить сильний вплив на сприйняття всього кухонного гарнітура. Хоча вона і додає кухні стилістичну завершеність, стільниця ніколи не виступає законодавицею мод на кухонному подіумі. Навпаки, вона орієнтується, пристосовується до обраному вами стилю і кольору, відображеному в кухонних меблів. І посилює враження від вашого вибору.

У сучасних кухнях в основному використовують єдину стільницю-кілька шаф накриває один загальний стіл, що дозволяє зменшити кількість стиків-найслабших місць робочої поверхні, і створює видимість єдності кухонного гарнітура, на відміну від складу, де ці меблі зберігається. Стільниця - не просто плита певної геометричної форми у вигляді квадрата, кола чи найчастіше прямокутника. Вона привноситься на кухню вже з готовими, чітко вивіреними вирізами, як тканина на завершальний етап пошиття сукні, призначеними для вбудовування мийки, варильної панелі, фритюрниці і навіть витяжки. Так що сантиметр вправо, сантиметр вліво-розкіш неприпустима. Стільниця «підганяється» під вигини кухонного гарнітура, немов окуляри до зору, без найменшого відхилення.

Нерідко дизайнери пропонують цілий комплекс стільниць з єдиного матеріалу, що виконують різні функції: обідньої і обробного столу, барной стійки, простору біля раковини, додаткових робочих майданчиків. Оброблення продуктів і кулінарні маніпуляції, пов'язані з розбризкуванням жиру і окропу, теплої і гарячої посудом, шматками крижаного м'яса, вимагають від стільниці, точніше від матеріалу, з якого вона зроблена, певних властивостей - насамперед, витримувати перепади температур. І оскільки стиль стільниці зумовлюється стилем самої кухні, то її вибір полягає в чому виключно вибором матеріалу. Але й тут треба мати на увазі, що матеріал, з якого замовляється стільниця, повинен теж відповідати стилю кухні. Матеріал також є найважливішим чинником, що впливає на ціну цього кухонного елементу. Сучасні матеріали представляють дуже широкі стильові та цінові можливості для покупця. Найбільш ексклюзивний і елітарний варіант - натуральний камінь: мармур, граніт. Він встановлюється на кухнях преміум - класу. Натуральний камінь бездоганно гарний. На ньому хочеться готувати їжу знову і знову. Приблизна ціна приблизно 300 € за один погонний метр.

Однак не поспішайте примірятися і прицінюватися. У два рази дешевше коштує штучний камінь, наприклад, акрил. Але ціна в даному випадку не найголовніше. Виключне значення мають властивості матеріалу. Стільниці з натурального каменю більш доречні на кухнях, які підкреслюють красу інтер'єру будинку і аж ніяк не є «робочими верстатами» в житловому просторі. Тому в даний час натуральний камінь при виготовленні кухонних стільниць використовується вкрай рідко. Він практично витіснений в сегмент ексклюзивних дорогих кухонь. З одного боку - недоліки самого матеріалу: крихкий, важкий, надзвичайно дорогий, не представляє можливості безшовного з'єднання, має малий колірний діапазон і вимагає особливого догляду. З іншого боку, на зміну примхливому натуралу прийшов штучний матеріал, що долає недоліки свого попередника. Цікаво, багато чого з того, що в натуральному камені на кухні є недоліком, для штучного каменю переходить в розряд переваг. Це і легкість у догляді при високій вологостійкості, і висока стійкість до механічних пошкоджень, і дивовижна можливість безшовного з'єднання панелей, і ремонтопридатність. Так, на місці пошкодження акрилового покриття ставиться звичайна латочка, і при цьому технологія ремонту така, що місце заплатки абсолютно непомітно. Більш того, сучасна безшовна технологія штучного каменю відкриває перед замовниками та виробниками найнеймовірніші можливості в області створення форм і поверхонь. Поверхні можуть вийти абсолютно нехитрих форм. Наприклад, стільниця може плавно перетікати в барну стійку або в підвіконня. І при цьому конструкція буде виглядати монолітно.

Вибираючи матеріал для стільниці на кухню, треба віддавати собі звіт в тому, що абсолютно будь-який матеріал, застосовуваний у її виробництві, в силу функціональної особливості робочої поверхні, має як свої переваги, так в обов'язковому порядку і цілий ряд недоліків. Виробники вам теж повинні про них розповісти. І вже потім, зважуючи однією півкулею мозку переваги, а іншим - недоліки, ви обираєте для себе найбільш оптимальний варіант плюсів і мінусів, що дозволить вам зробити остаточне перевагу на користь якого-небудь матеріалу. Так, при масі позитивних моментів, штучний камінь на кухні має і ряд істотних недоліків. Зокрема, стільниця з такого матеріалу при порівняно високій ціні вимагає обов'язкової професійної установки, і в ході експлуатації буде боятися зіткнення з гарячими предметами і фарбувальними продуктами. Відчутний недолік. Де ви бачили кухню без гарячих страв? Але якщо все-таки на кухні вас продовжує невідворотно залучати щось схоже на камінь, і при цьому ви не боїтеся виглядати дещо дивним, можемо порекомендувати стільницю з дуже рідкісним покриттям - з керамічної плитки. Плитка розміром 10x10 або 15x15 см укладається на підставу з МДФ, ДСП, фанери або вологостійкого гіпсокартону і дозволяє без всяких обмежень і побоювань користуватися як гарячими, так і дуже холодними предметами, а також будь-якими фарбувальними продуктами, включаючи великодні яйця. До речі, стільниця з таким покриттям найбільше підходить до кухонь в стилі кантрі. Але у неї інші недоліки. Зокрема, безліч швів і труднощі у догляді. Необхідно регулярно затирати шви між плитками. Бог, як кажуть, в обидві руки не дає! Так, захопившись кам'яної тематикою, мало не забули про найголовніше матеріалі на кухні - дереві. Стільниця з масиву дерева - явище традиційне, хоча сьогодні і не дуже поширене. В якості робочої поверхні можуть виступати вільха, вишня, горіх, дуб, модрина, береза. Ціна дубової стільниці приблизно в півтора рази нижче, ніж штучного каменю. Десь приблизно 110 € за один погонний метр. Правда, останнім часом на наших кухнях стали з'являтися функціональні елементи з екзотичних порід дерев, у тому числі і стільниці, наприклад, з арапутанго або венге. Їх вартість позамежна і може досягати до 500 € за погонний метр. Плюс недешева вирізка під мийку і варильну панель. Однак при всіх перевагах дерева, найважливішим з яких є здатність створювати затишну і теплу атмосферу на кухні, стільниці з такого матеріалу мають постійну чергу з недоліків.

Так, для збереження вологостійкості поверхню дерева необхідно регулярно обробляти маслом або лаком. У дерев'яних стільниць низька стійкість до впливу агресивних мийних засобів. Несвоєчасно витерті забруднення можуть залишати на поверхні такої стільниці плями, а в її дрібних порах і порізах можуть розмножуватися бактерії. Нічого такого вам явно не слід побоюватися, якщо у вас кухня в стилі хай-тек, і до неї ви підібрали стільницю з нержавіючої сталі, якою зазвичай користуються кухарі на професійній кухні. Такий стільниці немає рівних у довговічності та легкості догляду. Вона не боїться ні гарячого, ні холодного. Має високу міцність до механічних пошкоджень і агресивним миючим засобам. Технологія безшовного з'єднання - сталь заварюється і шліфується - дозволяє, так само як і у випадку з штучним каменем, творити справжні дизайнерські чудеса.

Металева стільниця виготовляється з листа нержавіючої сталі (сталь буває глянсовою і матовою) товщиною 0,8 мм, який накладається на підставу з ДСП, а краю листа загинаються на пресі, щільно облягаючи підставу. Таке враження, що у цієї стільниці не може бути недоліків. Але вони є. Насамперед, це холодність покриття. Такі стільниці бувають тільки прямокутної форми, і пальці залишають на них сліди. Це особливо помітно, коли сталь глянсова. Крім того, з часом метал тьмяніє. І, нарешті, у таких стільниць висока ціна. Нержавіюча сталь цінується як щось середнє між каменем натуральним і штучним. А найпопулярнішими і найдоступнішими на сьогоднішній день вважаються стільниці з ламінованого ДСП. При мінімальній товщині 2 см і максимальної - майже 6 см ціна такого матеріалу коливається в межах 15-30 € за погонний метр. Низька демократична вартість забезпечує гарні експлуатаційні якості. Стільниця виготовляється з вологостійкої ДСП, поверхня якої покривається пластиком або ламінованою плівкою, що крім високої міцності створює великий вибір кольорів. Додайте до цього легкість в очищенні і стійкість до агресивних миючих засобів. Але цей матеріал теж має свої недоліки. Слабким місцем-низькою вологостійкістю тут є стики. У місцях стиків плит між собою нерідкі випадки здуття. Здуття також можуть з'явитися в місцях примикання плит до стіни. Тому такі шви рекомендується обробляти герметиком. Ще одна серйозна проблема, характерна для стільниць з ламінованого ДСП, - труднощі у виготовленні закруглених форм, іменованому в середовищі професіоналів постформінгу. В основу даної технології, що з'явилася в Німеччині в 1976 році, покладено процес обліцеванія плити по одній або двох довгих крайках цілісним листом термостійкого суцільного матеріалу. В результаті обгортання або приклеювання виходить закруглення лицьовій крайки плити без стиків. Враховуючи технологічну складність цього процесу, особливу необхідність в якості матеріалів, а також дуже точне налаштування відповідних машин, трапляється й так, що кромка плити виявляється недостатньо обробленої і вразливою для проникаючої вологи. При цьому треба мати на увазі, що стільниці з ДСП, у разі пошкодження, не підлягають ніякому ремонту. Загалом, якщо у вас з'явилася нагальна необхідність у придбанні стільниці-в самий раз забути ідеалізм приготування їжі на вже майже готової кухні і зайнятися злегка вульгарним матеріалізмом, що дає про себе знати опором матеріалів. Роблячи ремонт на кухні не забувайте встановлювати освітлення, яке зробить зручною роботу на кухні в темний час доби.