Головна » Корисні статті про меблі » Як надовго зберегти новизну оббивки

Як надовго зберегти новизну оббивки

Правило 1. Ніколи не періть оббивні тканини і знімні чохли в пральній  машинці. А також не сушіть їх за допомогою фену або пилососа.

Правило 2. Не пилососьте оббивку занадто часто. Разом з пилом втягується  дрібний ворс. Через це оббивка швидко втрачає якість і не може втримати  внутрішнього наповнювача.

Правило 3. При використанні засобів для виведення плям не наносите  хімічний засіб безпосередньо на оббивку. Краще підкласти шматок тонкої  матерії.

Правило 4. Не наносьте на тканину одночасно декілька різних плямознищуючих засобів.

Правило 5. Після обробки дайте оббивці просохнути природним чином. Все,  що Ви можете зробити, це промокнути мокру ділянку серветкою.

Це загальні правила по догляду за оббивкою м'яких меблів. Але від роду  плями залежить те, як і чим її потрібно чистити. Одні плями не терплять  чищення за допомогою води, інші, навпаки, сухим способом Ви не  подолаєте.

Кава. Зрозуміло, майже усі ми одного разу проливали каву на улюблений  диван. Але не витрачайте емоції на лайку. Кавові плями виводити простіше  простого. Забруднену ділянку потрібно обробити шматком мила, потім  протерти вологою ганчіркою і дати тканині висохнути.

Сік. Цей напій виявляється на оббивці так само часто, як і наведена вище  кава. Але чистити плями від нього складніше. Потрібно змішати аміак і  оцет, нанести розчин на пляму і дати оббивці просохнути.

Червоне вино. Загальна помилка, що плями від червоного вина не  виводяться. Є один чарівний, але прозаїчно простий засіб. Пляму потрібно  посипати сіллю і залишити, поки вона не вбере вино. Коли тканина  висохне, сіль можна видалити за допомогою пилососа.

Пиво. Пляму потрібно обробити шматком мила, висушити тканину. Потім  приготувати розчин з 2-х столових ложок оцту і 1 літра води, нанести  його на пляму, дати постояти так деякий час. Потім - промити чистою  водою і висушити.

Жувальна гумка. Жувальну гумку, що прилипнула до тканини, відчистити  украй важко. Ось один з найбільш простих способів. На прилиплу гумку  покладете кубики льоду (у пластиковому пакеті). Потім відскребіть її  тупим предметом. Після цього тканину потрібно обробити метиловим  спиртом.

Кров. Плями від крові виводяться дуже просто. Головне тут, швидкі дії.  Якщо кров не встигла засохнути, то вона змивається холодною водою.

Шоколад. Якщо Ви забруднили оббивку шоколадом, то слід приготувати  мильний розчин з теплою водою і змити їм пляму. Сушити тканину слід  природним чином.

Віск свічки. Свята, свічки на столі - усе це прекрасно, якби віск не  крапав на скатертину, килим, а то і на оббивку дивана. Трудоємкий процес  видалення воску від свічок з тканини включає декілька етапів. Перше, це  видалення застиглого воску. Його треба роздрібнити на осколки і зібрати  пилососом. Друге, видалення плями, яка неминуче залишиться на оббивці.  Для цього необхідно покласти на нього шматок матерії, серветку і  пропрасувати гарячою праскою. Потім обробити трихлоретаном або засобом  для виведення плям. Сушити природним способом.

Джем. Варення. На пляму потрібно нанести розчин з мильної води і оцту.  Після просушування тканину промити теплою водою і знову висушити.

Хоч шкіряна оббивка і вважається довговічним і міцним матеріалом, без  належної турботи вона втратить свою якість набагато раніше, ніж Ви того  чекаєте.

Правило 1. Не піддавайте шкіряні оббивки дії високої температури.

Правило 2. Ніколи не застосовуйте при чищенні шкіри хімічні засоби, якщо вони не спеціальні.

Правило 3. Не ставте меблі, оббиті шкірою, під прямі сонячні промені.  Якщо Ви пролили на шкіряну оббивку яку-небудь рідину - чай, каву, сік,  вино, то відразу ж зітріть її сухою ганчіркою.

При необхідності можна  використати вологу мильну ганчірку. Шкіра повинна просохнути природним  чином.

Плями масляного походження, жири слід витирати сухою ганчіркою. Ні в  якому разі не намагайтеся мити забруднене місце водою або чистячим  засобом.

Шкіра не терпить обробки милом, розчинниками, хімічних розчинів.

Не забувайте, що першою в меблях старіє і виходить з придатності саме  оббивка. Тому з нею треба бути особливо акуратними. Правильно підбираючи  засоби для чищення тканини, уникаючи прання в машинах-автоматах, Ви  зможете продовжити життя Ваших меблів.