Головна » Корисні статті про меблі » Вибираємо канапу

Вибираємо канапу

Прийнявши рішення створити, нарешті, те місце, де робота кипітиме, де все буде на своїх місцях, де простір і час підпорядковані вашій волі, ви вже робите величезний крок на шляху до нового ступеня свободи, до здійснення ваших планів.

Як ми вибираємо м'які меблі? Вони мають бути недорогими, з відповідною до нашого інтер'єру формою і оббивкою і, звичайно, зручними. Але все-таки в першу чергу вони мають бути якісними і практичними. Мало хто з нас, купуючи канапу цікавиться: "Якою тканиною вона оббита? З якої деревини? Що усередині? ". А коли ми вибираємо канапу за формою, то нас більше хвилює питання дизайнерського рішення, чим зручності нашого тлінного тіла.

Давайте поцікавимося, що ж саме ми купуємо?

Розпочнемо з оббивки. Що ж може входити в тканину для оббивки? Оббивні тканини для м'яких меблів - це в першу чергу не їх малюнок, а їх властивості. Наприклад, сатин, льон, шерсть мають особливі властивості: брудо- і водовідштовхування, негорючість. А є і спеціально створені тканини (з тефлоновою обробкою), які відштовхують жир, бруд, чай, каву, вино, молоко. У оббивній тканині може бути присутнім мохер, шовк, лайкра; у оббивці можуть бути натуральні, сумішеві і синтетичні волокна. Популярна штучна замша алькантара, дуже приємна на дотик і зносостійка. Традиційні гобелени, шкіра, бавовна теж використовуються як оббивки.

А м'які меблі оббиті натуральною шкірою - це безперечно високоякісні меблі. Використовують для оббивки козину (сап'ян, велюр, хром) свинячу і кінську (хром, юхта) шкіри, які мають бути еластичними, однакової невеликої товщини, без складок, мати рівномірний оксамитовий блиск. І коштують такі меблі, звичайно, не дешево.

А тепер підберемо канапу за кольором оббивки. Не існує правил, який малюнок і який тип тканини підходить до тієї або іншої конкретної ситуації. Гамма забарвлень оббивних тканин дуже широка. М'які меблі можуть органічно вписуватися в колірний ансамбль кімнати (квартири), а можна з її допомогою розставити колірні акценти в приміщенні. Це суто особисте діло смаку кожного. Варто лише пам'ятати, що підбираючи канапу по оббивці, завжди слід враховувати наскільки вона підходить чисто з практичної точки зору. Запитайте себе, наскільки оббивна тканина буде довговічна і зручна у використанні?

А тепер поговоримо про те, що знаходиться під оббивкою канапи. Можливо це вас здивує, але саме "начинка" м'яких меблів, її склад, істотно впливає на ціну виробу. Найякіснішими вважаються ті м'які меблі, які обов'язково включають: пружини, латекс, поролон, металевий каркас (сітка), прокладку (бавовна, шерсть). Добре, якщо пружини "поміщені у вертикально розташовані "осередки-мішечки", завдяки яким не відбувається зміщення, і матрац "тримає" тіло усією своєю поверхнею, диван не провалюється. Такі м'які меблі можуть зберігати форму 20 років і більше. Єдине, в чому вона не потребуватиме - в перетяжці оббивки.

Чим більше пружин на 1 кв. м., тим дорожче буде коштувати диван або матрац. Якщо в м'яких меблях взагалі відсутні пружини ("начинка" складається з каркаса-сітки і напиленого на нього латексу і поролону), то такі меблі можуть коштувати на порядок дешевше, але форму вона може втратити вже через 2-3 роки. Між тим, зовні вона може майже не відрізнятися від дорогої, пружинної. Слід придивитися трохи краще.

Ну ось. Після того, як ми з вами гарненько подивилися на канапу, спробували її оббивку, спробували витягнути пружини (якщо такі є в наявності), давайте на неї сядемо. А тепер спробуйте розслабитися. Вийшло? Вся річ у тому, що іноді найцікавіші дизайнерські ідеї були створені швидше, щоб тішити око, а не для того, щоб радувати наше стомлене тіло. Над цим варто поміркувати, адже окремі представники людського роду проходять (швидше проїжджають) свій життєвий шлях виключно разом з канапкою (не у образу буде сказано).

Коли ми сідаємо, наприклад, в крісло, через деякий час ми може інстинктивно відчути якісь незручності. Скажімо, напруга в спині або занадто низька спинка. Насправді під розхожим вираженням "незручний диван" ховається ціла наукова теорія. При проектуванні м'яких меблів враховуються кут відхилення спинки назад, ухил сидіння, кут між сидінням і спинкою, опора для голови і так далі.

Ми не вдаватимемося до подробиць, стомлюючи Вас сухими цифрами і розрахунками. Скажемо пару слів.
"Зручна" канапа (канапа для відпочинку) повинна мати незначний ухил сидіння, великий кут між сидінням і спинкою і опору для голови. При такій конструкції м'яких меблів виникає бажання витягнути ноги вперед і надати тілу положення напівлежачи. А чим ближче поза людини до природно витягнутої, тобто чим більший кут між стегном і тулубом, тим менше напруги в тілі і краще для розслаблення м'язів.