Головна » Корисні статті про меблі » Догляд і експлуатація м'яких меблів

Догляд і експлуатація м'яких меблів

Придбавши будь-яку нову річ, ми сподіваємося, що вона прослужить нам довгі роки. Але, на жаль, багато хто забуває, що навіть найдорожчі речі при недбалому до них ставленні дуже скоро виходять з ладу або втрачають свій зовнішній вигляд. Те ж саме стосується і м'яких меблів. Для того, щоб зберегти її привабливість та функціональні характеристики, потрібно дотримуватись кількох простих правил експлуатації м'яких меблів.

Спершу необхідно потурбується про правильну розстановку м'яких меблів. Вони не повинна розташовуватися поряд з опалювальними або охолоджувальними приладами. Відстань між обігрівачем і диваном чи кріслом повинна складати не менше 70 см. Інакше ви ризикуєте пошкодити не лише оббивку меблів, але і каркас, особливо якщо він з натурального дерева. Рекомендується уникати попадання прямих променів сонця. Вони можуть згубно вплинути на оббивку.

М'які меблі вимагають дбайливого відношення до себе, тому слід дотримуватись деяких правил експлуатації оббивки. Передусім, уникайте контакту поверхні оббивки з гарячими предметами. Наприклад, не варто ставити чашку з гарячими напоями на диван чи крісло. Таке недбале відношення дасть свої "плоди" - плями від дна чашки на оббивці. Так само необхідно акуратно поводитися з механізмами трансформації. Ні в якому разі не варто сильно різко і інтенсивно смикати частини меблів, що висуваються або розкладаються, виливаючи на них свою агресію - це вам навряд чи допоможе, а ось на стан вашої канапки точно вплине. Крім того не дозволяйте дітям стрибати по меблях або кататися на них, якщо у них є роликові коліщата.

На жаль, м'які меблі, немов губка, вбирають і накопичують в собі пил. Тому їх необхідно регулярно піддавати вакуумному очищенню. В цьому прекрасно може допомогти простий пилосос. Проте не варто чистити диван таким методом частіше, ніж двічі в місяць. Річ у тому, що під час такої процедури оббивка піддається сильному навантаженню, внаслідок чого вона втрачає свою пружність. Тому краще зайвий раз скористатися вологою губкою.

Якщо ваш диван раптово забруднився, ви або ваші діти щось пролили на нього, необхідно якнайшвидше вивести пляму. Для цього можна скористатися розчином на основі води і мила. Видаляючи забруднення, треба починати терти з країв плями, поступово просуваючись до центру. У випадку якщо простий розчин не в змозі впоратися з завданням, можна вдатися до сильніших засобів, проте зверніть увагу щоб до їх складу не входили їдкі і занадто сильні хімічні речовини.

Ні в якому разі не варто намагатися висушити мокрі ділянки меблів, використовуючи фен, особливо якщо йдеться про шкіряні меблі. Здійснюючи догляд за меблями з натуральної шкіри, слід користуватися тільки спеціальними засобами. Бажано заздалегідь перевірити їх на малопомітній ділянці.

При дотриманні простих правил по експлуатації м'яких меблів і регулярному догляду, вони прослужать вам довгі роки, не втрачаючи зовнішній вигляд і свої технічні характеристики.
Меблі на замовлення
Меблі - це невід'ємна частина інтер'єру нашого дому. І не завжди стандартні рішення підходять нам. В такому випадку на допомогу приходять меблі на замовлення у Львові. Адже замовивши індивідуальні меблі Ви зможете втілити всі свої мрії у реальність.