Кімната для юного романтика
По визнаннях дизайнерів, працюючих над проектами інтер'єрів квартир, кімната підлітка - найскладніший простір. І цьому є декілька пояснень: якщо маленька дитина не зациклюється на тому, де він живе, то підліткова кімната - це вже не лише місце існування, але і деякий маніфест. При цьому підліток, як правило, схильний до заперечення, він знає точно, чого не хоче, і мріє про щось незвичайне, чого ні у кого не буде. У підлітковій кімнаті найважливішим є момент самовираження хазяїна, наявність, як говорять підлітки, деякої «фішки». Придумати її дизайнерові без допомоги самого майбутнього мешканця проектованого простору практично неможливо, тому довгих бесід по душах не уникнути. Та все ж в оформленні кімнати підлітка є декілька універсальних правил.
По-перше, незмінним (як і для дитячих кімнат) залишається принцип вибору матеріалів: все повинно бути м'яким, безпечним, таким, що миється. Для підлоги може застосовуватися як традиційний паркет або ламінат, так і килимове покриття. У останньому випадку чудово підійде килимова плитка, що дозволяє викласти композицію з найяскравіших, кричущих кольорів, ескіз якої цілком може намалювати сам підліток. З одного боку, такий хід дозволить індивідуальності виразитися, з іншої - багатобарвність на підлозі дуже функціональна: якщо раптом щось буде пролито, одну або декілька плиток завжди можна замінити.
Коли ваша дитина вступає в перехідний вік, колишня дитяча починає виконувати ще і роль вітальні для його друзів. Звичайно, усіх їх треба десь розмістити, але для цього абсолютно необов'язково придбавати додаткові стільці або крісла. Бажану богемність і романтичність інтер'єру нададуть подушки, розкладені на підлозі або м'які пуфи. Їх безперечна перевага ще і в тому, що вони займають не так вже багато місця.
Ще одне ергономічне рішення, надзвичайно доречне в кімнаті підростаючого покоління - використання вбудованих і «збірних» елементів меблів. Взагалі, найголовніше в кімнаті підлітка - нейтралізувати безлад.
Звести його до мінімуму здатна тільки правильна система зберігання. Краще, коли вона вбудована в ліжко, стіл або традиційно займає місце від підлоги до стелі, набираючи вигляду відкритих стелажів. Зовсім ідеально, коли є можливість вигородити або, навпаки, приєднати до дитячої суміжні гардеробні кімнатки, адже все розштовхати і закрити двері - це для підлітка найоптимальніший спосіб навести лад.
Ще одна цікава дизайнерська ідея - підвісити стелажі до стелі на кронштейнах. По-перше, таке незвичайне конструктивне рішення хазяїн кімнати напевно оцінить належним чином, а по-друге, такі стелажі можна повертати, змінюючи інтер'єр. Ще один варіант стелажу, який поєднує в собі функціональність і незвичайний декор - «стільники», заповнені висувними ящиками з прозорого кольорового пластику. Увесь вміст ящиків видимий, але не впадає у вічі за кольоровою напівпрозорою стінкою. Крім того, такий стелаж ще і незвичайно декоративний, а підтримати його тему можна розписом стін в стилі граффіті.
Особливою популярністю у підлітків користується велика стільниця-підвіконня, де можуть розташовуватися комп'ютер, принтер і інші корисні речі. Такому столу можна надати самі незвичайні контури - як навмисне хай-текові, так і плавні, романтичні. До речі, робоче місце краще зонувати - за допомогою ширми («у тему» підліткові будуть сучасні конструкції, що складаються з безлічі фоторамок, або велетенський постер, закріплений на дерев'яний або металевий каркас) або стелажу. У останньому випадку перевага, звичайно, варто віддати конструкціям з наскрізними секціями, через які безперешкодно проникатиме денне світло. Ось побачите, ваша дитина, якій перехідний вік диктує наполегливу потребу в самоті, швидко прив'яжеться до цього куточка, де можна не лише робити уроки, але і читати книги, слухати музику, просто спостерігати у вікно за життям міста.
Взагалі, меблі в дитячій ні в якому разі не мають бути масивними. Чим простіше, тим краще - адже вона не більше ніж фон для інтересів, що постійно міняються, вже не дитини, але ще і не дорослого.
І якщо хлопчик, швидше за все, віддасть перевагу функціональному мінімалізму або тому ж хай-теку, то дівочу кімнату краще меблювати витонченими меблями підкреслено легких форм. Надати обстановці додаткову романтичність можна за допомогою палантина над ліжком, яскравої органзи на вікнах замість штор і стелі, оформленої натягнутою парусиною. Усі ці прийоми досить прості у виконанні і при необхідності можуть бути замінені швидко і безболісно для основного інтер'єру.