Головна » Корисні статті про меблі » Створюємо корпусні меблі своїми руками

Створюємо корпусні меблі своїми руками

Сьогодні розглянемо пункти, які допоможуть розібратися нам у тому, яким чином можна зробити корпусні меблі своїми руками. Розберемо поняття, що розуміється під такими меблями, загалом зрозуміємо, що таке корпусні меблі, а що - не корпусні. Розглянемо, який інструмент нам знадобиться для того, щоб зробити корпусні меблі своїми руками. І дізнаємося, де брати вже готову сировину для роботи, точніше матеріал для того, щоб зробити корпусні меблі своїми руками.

Що таке корпусні меблі.

Багато уявляють та приблизно знають, що таке корпусні меблі, але якщо розпитати у знайомих або навіть у перехожих, чіткої відповіді ви не отримаєте, якщо тільки якщо не натрапите на спеціаліста. Для того, щоб навчитися робити корпусні меблі своїми руками, все ж потрібно знати, що таке корпусні меблі. Тож розпочнімо...

Що таке корпусні меблі? Це модульні меблі, які складаються з основної частини - коробки, коробка в свою чергу зібрана з горизонтальних та вертикальних деталей, до задньої частини зазвичай прибивається або прикріплюється іншим способом задня стінка. Щоб зрозуміти це, можна витягнути з столу ящик і поставити його у вертикальне положення. Якщо до цього ящика приробити дверцята, то вийде міні шафа. Ось вам і буде приклад для того, щоб зрозуміти що таке корпусні меблі. Дані меблі бувають не лише прямокутної, але і будь-якої інший форми.

Завдяки сучасним компаніям, що займаються виготовленням меблів за індивідуальними замовленнями, розробляються часом такі варіанти, що іноді дивуються навіть досвідчені меблярі. Дуже часто корпусні меблі своїми руками буває не можливо виготовити в домашніх умовах, але це стосується особливих технологій. Ось що таке корпусні меблі. З чого виготовляють корпусні меблі. корпусні меблі своїми руками можна виготовляти з будь-якого жорсткого матеріалу. А точніше з будь-якого матеріалу з якого можна зібрати корпус - коробку.

Найчастіше корпусні меблі своїми руками виготовляють з ДСП - хто не знає - це деревно-стружкова плита (переважно ламінована), МДФ - вона зазвичай йде не декорована, тому красивий вигляд їй надають вже на місці виготовлення. І звичайно ж масив. Під масивом розуміється не похідні з дерева (ДСП, МДФ, HDF, фанера), а саме або цільна, або клеєна деревина.

Ще з чого виготовляють корпусні меблі? Буває що їх виготовляють з чистого скла або пластику, але це досить рідко зустрічається і на цьому не варто акцентувати увагу. Тим більше, що своїми руками корпусні меблі подібного роду навряд чи вийде зробити, так як для цього необхідно відповідне обладнання.

Інструменти для виготовлення корпусних меблів.

Щоб виготовити корпусні меблі своїми руками звичайно ж знадобиться відповідний інструмент. Взагалі можна сказати відразу, чим більш шикарні меблі ви хочете зробити, тим більше інструментів вам знадобиться. А якщо ви хочете займатися самостійним виготовленням меблів на замовлення, то доведеться розщедритися на професійні або хоча б напівпрофесійні інструменти. Оскільки вони мають велику потужність і, відповідно, витримують велике навантаження та й термін служби їх довший.

Основні інструменти для виготовлення корпусних меблів - це рулетка, олівець та дрель, або шуруповерт. Без них ви не зможете зробити меблі своїми руками. Рулетка підійде 3-х метрова, якщо звичайно ви не збираєтеся робити якийсь великий стенд. Які комплектуючі потрібні для шуруповерта, щоб зробити корпусні меблі своїми руками? По перше - це свердла, бажано мати два комплекти: для дерева і для металу, розміри - від двійки до 16. Набір біт для загортання шурупів саморізів , бажано, а навіть обов'язково - магнітні, ними зручніше крутити шурупи у важко доступних місцях.

Шило, для того щоб робити позначки на дереві - буває без цього свердло зісковзує і псується матеріал. Зенкер потрібен для того щоб на просверленому місці зробити невелику воронку, щоб головка саморіза не стирчала. Набір шестигранних ключів, в тому числі і шестигранна біта для шуруповерта для загвинчування єврогвинтів. Звичайно ж викрутки, з довгою і короткою ручкою. Праска і столярний ніж - ось в принципі і весь інструмент для виготовлення меблів своїми руками. Маючи в розпорядженні даний інструмент, ви зможете без сторонньої допомоги виготовити корпусні меблі своїми руками.

Технологія виготовлення корпусних меблів

Інструмент у нас вже є, тепер потрібно розібратися з тим, де взяти матеріал і який. Найоптимальнішим матеріалом для більш швидкого виготовлення корпусних меблів своїми руками є ламінована ДСП. Розглянемо технологію виготовлення корпусних меблів з ДСП. Для того щоб виготовити які-небуть меблі з ДСП, в першу чергу звичайно ж потрібно виготовити креслення. Для цього беремо рулетку і заміряємо той простір, де стоятимуть майбутні меблі. Для прикладу візьмемо виготовлення шафи-купе. Заміряємо висоту, ширину і глибину майбутньої шафи, переносимо все на папір.

Після того, як ми отримали габарити шафи, можна визначатися з внутрішнім наповненням, кількість полиць, ящиків та ін., розписуємо розмір кожної деталі. Складаємо список всіх деталей з розміромами, перевіряємо ще раз. І можна їхати замовляти деталі потрібного кольору з ДСП товщиною 16 мм. Наданням послуг з розкрою ДСП, які нам знадобляться для виготовлення корпусних меблів своїми руками, можуть займатися як окремі невеликі фірми або приватні особи, так і фірми, які займаються виготовленням меблів на замовлення. Дуже часто ті, хто займається розкроєм ДСП, паралельно надають послуги з обклеювання торців кромкою, але це не обов'язково, це ми можемо зробити і самостійно. Замовляємо розкрій деталей і чекаємо коли його зроблять. Після того, як ви отримаєте всі деталі, їх необхідно перенести в приміщення, де ви будете здійснювати збірку. Воно повинно бути накритим і теплим в зимовий період.

Деталі необхідно акуратно розібрати, подивитись, де у вас будуть боковини, дах і дно, де жорсткі полиці з ящиками, а де знімні полки. Потрібно це для того щоб під час поклейки кромки не переплутати деталі і не заклеїти там, де це не потрібно. Для того щоб зробити корпусні меблі своїми руками потрібно купити кромку для того, щоб заклеїти лицьові сторони наших деталей.

Поклейка здійснюється за допомогою звичайної праски і ножа. Кромка має із зворотного боку клей, праска потрібна для того, щоб розтопити цей клей - кромка притискається до торця деталі клейовою стороною відразу по всій довжині сторони деталі і по ній проводиться праскою. Головне при використанні праски - не перетримати її на кромці, оскільки вона потім здувається від високої температури. Як тільки кромка приклеїться, її краї можна підрізати за допомогою ножа, робити це так само потрібно обережно, щоб не пошкодити саму деталь. Після підрізування кромки, можна взяти шматок дрібної шкурки, прикріпити її до дерев'яного бруска - вийде своєрідна праска і пройтися по кутах свіжо підрізаній кромки. І так по всіх сторонах всіх деталей, де потрібно приклеїти крайку. Коли кромка приклеєна можна приступати до розмітки боковин, що є важливим моментом у виготовленні корпусних меблів своїми руками. Після розмітки можна приступити до кріплення необхідних елементів (куточки, полицетримачі) і так само робимо з іншими деталями. Після того як розмітка, свердління та кріплення необхідних деталей закінчено, можна приступати до контрольної збірки самої коробки, ось це буде першим кроком у виготовленні корпусних меблів своїми руками, що покаже результати в масштабі.

Контрольна збірка потрібна для того, щоб виправити всі нюанси, потрібна так само вона для того, щоб розмітити і просвердлити петлі для фасадів. Після того як все готово, меблі розбираються і встановлюється вже на місці.

Меблі на замовлення
Меблі - це невід'ємна частина інтер'єру нашого дому. І не завжди стандартні рішення підходять нам. В такому випадку на допомогу приходять меблі на замовлення у Львові. Адже замовивши індивідуальні меблі Ви зможете втілити всі свої мрії у реальність.