Головна » Корисні статті про меблі » Як вибрати тканину для оббивки м'яких меблів

Як вибрати тканину для оббивки м'яких меблів

Як вибрати тканину для оббивки м'яких меблів  
Можна довго говорити про всілякі напрями дизайну м'яких меблів, про сучасні тенденції оформлення інтер'єрів, про те, що таке добре і що таке погано у вопpoce вибору дивана або крісла. Але правило краще один раз побачити ніхто не відміняв, тому, прочитавши безліч розумних стилеобразующих журналів, послухавши безцінні ради дизайнерів, подивившись на втілення иx ідей в життя, ми йдемо в салон в надії знайти ті самі м'які меблі, про які мріялося. І, немов людини, зустрічаємо її по одягу". Досить часто саме від того, яким цей одяг буде, залежить, чи продовжиться наше знайомство. І справа тут не лише в забарвленні. Велику роль грає, чи приємно нам доторкатися до оббивки нашого можливого обранця", чи влаштовують нас показники його екологічності, зносостійкості і, звичайно, експлуатаційні якості. Тому оббивку бажано вибирати правильну сточування зору призначення дивана - саме в цьому випадку він безвідмовно служитиме вам довгий час. 

Для дивана, що використовується як ліжко, краще вибирати тканини зі змістом натуральних волокон мінімум 50% - вони дихають і менше, ніж стовідсоткова синтетика, притягують пил(це знижує до мінімуму можливість розвитку алергії і захворювань дихальних шляхів). А в порівнянні з натуральними тканинами вони вигідно відрізняються високими зносостійкими властивостями. Відразу ж хочемо відповісти на можливі докори на адресу(уявною) неекологічності синтетичних(чи що містять синтетику) матеріалів : усі дійсно якісні тканини безпечні для здоров'я і довкілля, для їх забарвлення застосовуються переважно натуральні барвники, вони проходять обов'язкову обробку, що унеможливлює прояв алергічної реакції. 

Найпопулярніші на сьогодні оббивні тканини - це шиниллы. Із-за продуманого поєднання натуральних і штучних волокон вони ідеально підходять для оббивки гостиних гарнітурів, диван-кроватей і навіть дитячих канапок. Саме шиниллы забезпечать вашому дивану відмінний зовнішній вигляд упродовж усього терміну служби : якісні тканини зберігають свої первозданні властивості не один рік, тому м'які меблі довго виглядають охайно і нарядно. Особливо якщо для генерального чищення дивана ви прибігатимете до сухої хімчистки, не піддаючи шинилл дії вологи. 

Останні, найпопулярніші колекції якісних шиниллов - це Eternal і Bergamo", у кожної з яких є свої особливості. 

М'які, але надзвичайно міцні шиниллы з колекції Eternal змогли завоювати симпатії виробників і покупців меблів своєю незвичайною зносостійкістю. Цей матеріал витримує 70 000 000 дотиків(це, в середньому, 50 років постійної експлуатації). Йому не страшні ні пил, ні волога, ні - із-за унікального переплетення ниток - ніжні кігтики домашніх тварин. 

Колекція тканин Bergamo виконана по старовинних традиціях іспанських майстрів. Оригінальні ніжні забарвлення, непомітний малюнок, найвища якість використовуваних матеріалів(по перевазі натуральних) і, в той же час, дивовижна міцність цієї тканини зробили її надзвичайно популярним у виробників якісним м'яким меблям.

Ще один вид тканини, рівно відповідний для оббивки гостиних і універсальних диванів, - меблева замша Kioto", вироблена в Японії. Вона з'явилася на ринку тільки в 2001 році, але і виробники, і покупці м'яких меблів вже оцінили її достоїнства. При виробництві Kioto використані ультрасучасні технології. Дивовижна особливість цієї тканини - те, що її ніжний ворс лягає точно по напряму руху долоні. А на вигляд матеріал практично не відмітний від натуральної замші. Диван, оббитий цим матеріалом, виглядає дуже благородно. І при цьому Kioto дуже практична: так само, як і шиниллы, вона майже не втрачає з часом свої якості. І, подібно шиниллам, вона вільно пропускає повітря, і, відповідно, є абсолютно нешкідливою для здоров'я. 

Багато покупців вважають найбільш екологічно чистими і безпечними набивні бавовняні тканини. Це, безумовно, справедливо - вміст натуральних волокон в них більший, ніж у будь-яких інших оббивних матеріалах. Але вимушені вас розладнати: термін експлуатації бавовняних набивних тканин в середньому 5-7 років. Це не дуже вигідно при використанні їх для оббивки дорослих диванів, зате вони чудово підходять для дитячих меблів: бавовна - дуже здоровий", екологічно абсолютно безпечний матеріал. До того ж він покривається спеціальним захисним складом, який оберігає тканину від вигорання і стирання, не дозволяє їй збирати пил. Саме ці властивості набивних бавовняних тканин роблять їх оптимальним варіантом оббивки для дитячих канапок, а замислюватися про їх довговічність навряд чи варто - ці меблі актуальні лише до тих пір, поки дитина не виросте. В крайньому випадку, оббивку можна змінити, замовивши новий чохол, який, до речі, допоможе вам поміняти імідж дитячою. Зверніть увагу на іспанські колекції набивних бавовняних тканин - Sarga і Ottoman", які підкорять серця малюків(і їх батьків) яскравими, сонячними забарвленнями і симпатичними малюнками. 

Оббивку для м'яких меблів, що стоять у вітальні, варто вибирати представницьку(щоб перед гостями покрасуватися) і, в той же час, невибагливу в експлуатації(необхідні якості - зносостійкість, легке чищення). Тому оптимальним варіантом для гостиного дивана будуть тканини з великим змістом синтетичних ниток : вони дуже прості у відході і чудові за експлуатаційними якостями. Цим вимогам сповна відповідає флок. Цей тип тканини забезпечує легкий відхід за меблями: можливе ручне прання, замивання, сухе чищення і, якщо говорити про найбільш якісних представників флоков, - навіть машинне прання. Свої експлуатаційні властивості флоки мають завдяки тому, що їх ворс на 100% складається з синтетики. Але це не унеможливлює їх використання навіть у будинках, де є алергіки або маленькі діти : якісні флоки проходять обов'язкову обробку гипоаллегенным складом, а для забарвлення тканини застосовуються тільки абсолютно нешкідливі барвники. Крім того, сучасні флоки мають силіконове покриття, що надає їм м'якість, робить тканину ніжної і приємної на дотик. Можливість вибору різноманітних забарвлень дозволяє створити диван під готовий інтер'єр. Оцінити флоки належним чином зможуть і власники домашніх тварин : з флока неможливо витягнути нитки, поставити на них зачепу. Та все ж вибирати флок для дивана, що використовується як ліжко, ми не рекомендуємо: при великому постійному навантаженні ворс матеріалу приминається і помітно втрачає вид. 

Що стосується представницьких варіантів м'яких меблів - наприклад, диванів, що стоять в холі, - те тут особлива увага повинна приділятися не стільки експлуатаційним властивостям оббивки(вибираючи матеріал від виробника, що зарекомендував себе, ви гарантовано отримуєте його високу якість), скільки її зовнішньому вигляду.