Як оформити кімнату для підлітка
Складність якраз і полягає в оптимальному поєднанні усіх перерахованих вимог до інтер'єру, як з боку "батьків", так і "дітей": все-таки ця підліткова кімната - частина квартири, і інші її частини потрібно якось стилістично наблизити один до одного.
Окрім часто очевидних естетичних розбіжностей між поколінням дорослих і дітей, є і вимоги до інтер'єру, що їх, що об'єднують. Наприклад, ваші діти, напевно, погодяться з вами, що в кімнаті має бути досить місця для книг, потрібна робоча зона із столом і комп'ютером, місце для сну і, нарешті, в кімнаті потрібно якось передбачити розміщення можливих гостей.
При цьому вік вашої дитини істотним чином впливає на співвідношення площі перерахованих зон: чим він старший, тим більше місця займають робоча зона і місце для книг, музичного центру і іншої техніки.
Відповідно міняється і декор "житлової зони": якщо в 14 років вашої дитини влаштує ліжко в стилістиці "каюти капітана", з множиною висувних ящиків під нею, а в якості прикраси на стіні він повісить "божевільного" бегемота, що стоїть на голові, то в шістнадцять інтер'єр його кімнати стане зовсім іншим.
Адже за такий короткий термін його світовідчуття, інтелект, інтереси і потреби нестримно міняються, і в шістнадцять - сімнадцять років перед вами вже практично доросла людина.
Тому кімната підлітка, починаючи з шістнадцяти років - це свого роду синтез спальні, кабінету і бібліотеки, причому з кожним роком роль і розміри бібліотеки і робочої зони зростають. І завдання батьків правильно і оптимально організувати робочу зону, щоб сидіти довго за комп'ютером було зручно, а освітлення було таким, щоб не втомлювалися очі. Книги теж мають бути в межах досяжності, а одяг, кількість і якість якої неухильно підвищується, повинна уміщатися в стінних шафах або, якщо є можливість, в гардеробній кімнаті.
Навіть якщо кімната, в якій живе ваша дитина, зовсім мала, усі необхідні складові розмістити в ній все-таки можна: шафа для одягу, робоче місце і ліжко. Причому розмітити максимально компактно.
Ще одна наочна прикмета дорослішання вашої дитини - заміна ліжка на диван, який на ніч розкладається в ліжко. Це як визнання переходу в доросле життя. А "дитяча" тепер виконує ще і роль вітальні для друзів вашого сина або дочки. До речі, щоб їх усіх розсадити, зовсім не обов'язково розставляти крісла або стільці, цілком підійдуть і подушки, розкладені на підлозі.
Дивани краще придбавати з простим механізмом (наприклад, типу книжки), тому що тільки він здатний витримати щоденні процедури розкладання. А можна придумати ще цікавіший варіант. Для цього можна побудувати подіум в одному з кутів кімнати, на якому розміститься робоча зона з комп'ютерним столом. Диван краще купити на колесах і вдень в розкладеному стані закочувати його під подіум, а вночі викочувати, перетворюючи на ліжко. Але, коли ви чекаєте гостей, ваш диван знову " згадає" про своє призначення, і стане місцем для сидіння: його можна буде скласти і розсадити на ньому гостей. Так ви отримаєте багатоваріантний інтер'єр і заощадите місце.
У кімнаті старшокласника можуть з'явитися предмети, яких раніше не було: стіл з дзеркалом і косметикою у дівчинки, тренажери або боксерська груша у юнака. Для них теж потрібно буде виділити місце.
Всі разом розмістити в одній кімнаті не так просто, тим паче, що молодь, як правило, принципово проти великої кількості меблів і аксесуарів, їх притягає простір, багато повітря і світла. Рухи їх стрімкі і їм не подобається, коли в навколишньому просторі щось заважає, падає. Тому одним з основних критеріїв при виборі меблів для старшокласників має бути функціональність.
Для книг, наприклад, краще придбати стелажі або відкриті довгі полиці, які зорово розширюють простір. А можна стелажі підвісити до стелі на кронштейнах, тоді їх можна повертати, змінюючи інтер'єр. Крім того, такі підвісні стелажі - незвичайна деталь обстановки, і хазяїну кімнати напевно сподобається її оригінальність.