Головна » Корисні статті про меблі » Як встановлювати шафу-купе

Як встановлювати шафу-купе

шафа купе

На зміну стандартним шафам на усьому радянському просторі, де в гостях можна було почувати себе як вдома, завдяки схожому інтер'єру, прийшов час широкого вибору і асортименту. Тепер кожен може вибрати не лише зручну для нього модель стінки або шафи-купе, але і матеріал, з якого вони будуть зроблені, а так само самостійно розрахувати габарити меблів.

Що сьогодні пропонують виробники і як вибрати з можливого краще?

Вважається, що своєю появою шафа-купе зобов'язана Наполеону Бонапарту. Не терплячи безладу, він наказав своїм офіцерам зберігати мундирування і інше солдатське добро за розсувною ширмою. Так з'явився прародич сучасних шаф-купе - в спрощеному похідному варіанті. До розуму його довели вже в Каліфорнії в середині XX століття: там замінили ширму дверима, приробили до неї пластикові коліщатка і пустили по "вузькоколійці".

В наші дні шафи-купе - справжня знахідка для володарів малогабаритних квартир: вони економлять дорогоцінні метри в приміщенні і дуже функціональні. Головна перевага таких меблів в тому, що шафу-купе можна зробити "на замовлення" - індивідуально під інтер'єр і габарити вашої квартири. Для сучасних фірм-виробників зібрати шафу, яка гармонійно вписуватиметься в інтер'єр будь-якої вибраної вами кімнати - справа проста.

Шафи-купе бувають двох видів: вбудовувані і такі, що стоять окремо. Вбудовувану шафу зручно розташовувати в порожніх нішах у будинку або коморі. При цьому, деякі фірми-виробники пропонують заощадити на бічних стінках, підлозі і стелі. У результаті, залишається тільки каркас, в отвір якого встановлюються двері. На перший погляд, таке рішення здається цілком зручним. Проте, по відомому прислів'ю, скупий платить двічі. "Життя такої шафи" висітиме якщо не на волосині, то на "чесному слові" - відсутність загальної панелі значно послабляє усю конструкцію. Крім того, полиці такого шафи-купе доведеться підганяти під нерівність стін вашої квартири, інакше залишаться величезні щілини і проміжки. Шафу не можна буде пересувати і транспортувати. А при продажі квартири це може виявитися цілою проблемою.

Якщо дозволяють засоби, краще все ж не експериментувати, а купити повноцінну шафу з бічними стінками, підлогою, стелею і задньою стінкою. Проміжки, що залишилися, до стіни за бажання можна закрити спеціальними маскувальними планками.Проте, який би Ви шафу не вибрали, головним в цьому питанні залишається матеріал, з якого вона зроблена. Від цього залежить не лише "зовнішність" шафи, але і те, наскільки легко і безшумно працюватимуть її двері.

Поза сумнівом, кращий варіант - це шафа з дерева, на віки. До цінних, найміцніших і красивих порід відносять "червоне дерево", чиєю особливістю є красивий ненав'язливий малюнок волокон. Хороший і дуб, на меблях з якого добре помітні серцевинні промені, проте такі меблі дещо трохи похмурі, тому навряд чи підійде для малогабаритної квартири. Бук, навпаки, має світлу деревину з рожевим відтінком. Одним з найдорожчих матеріалів вважається карельська береза.

Менш дорогий варіант, правда, і що за якістю дещо поступається натуральним породам, шафи з ДСП або МДФ (імпортний аналог ДСП, у складі якого немає шкідливих епоксидних смол і фенолу), що фанеруються натуральним шпоном з природним малюнком волокон.
Для виготовлення корпусу і внутрішніх перегородок, якщо це не ексклюзивний варіант, як правило, використовують також ДСП і МДФ, або так звану столярну дошку, покриту цінним шпоном або фанерою. Але набагато важливіше, з чого зроблені двері шафи, особливо якщо йдеться про популярні сьогодні розсувні двері. Сьогодні на ринку представлені моделі як з дверима з традиційних ДСП і МДФ, оброблених високоякісним ламінатом, так і скляні і дзеркальні модулі, покриті протиударною "автомобільною" плівкою. Зустрічаються також варіанти з плит "тамбурато". Ці плити складаються з дерев'яної рами, конструкцією з паперової маси і обшитою оргалітом, і вважаються міцним, довговічним і легким матеріалом.

Важливо і те, які механізми і конструкції використовуються при відкриванні і кріпленні дверей шафи. Для шаф-купе найголовніше - система ковзання, що складається з металевого профілю і роликового механізму. Профілі бувають сталевими і алюмінієвими. Останні дорожче, але тільки вони бувають "закритими" з обох боків, при цьому роликовий механізм виявляється абсолютно "невидимим". Ролики можуть бути на осі або на підшипнику. Краще, якщо двері будуть з системою підшипників, оснащених на додаток спеціальним механізмом, що не дозволяє їй ходити ходуном або вилітати з пазів при найменшому ударі.

Не варто забувати і про гідну "начинку" шафи. Тут головне визначитися, для яких цілей Вам потрібна шафа. Дуже зручні і недорогі всілякі кошики і сітчасті полиці, виготовлені із сталі з вініловим покриттям. Вони забезпечують наскрізну циркуляцію повітря в шафі, а завдяки їх "прозорості" видно, що де зберігається.

Якщо основним "наповнювачем" Вашого придбання будуть книги, швидше за все, краще зробити свій вибір на користь корпусної або модульної шафи, зупинивши свій вибір на конструкції із скляними дверцями - в них книги менше страждатимуть від пилу. Не забувайте і про деяку "свободу" між книгами - чим тісніше стоятимуть книги, тим коротше їх життя. Шафа-купе мало підійде для цієї мети - такі шафи важко назвати книжними.

Звичайно, вибір шафи-купе - справа відповідальна, частенько саме шафа, як найбільший предмет інтер'єру, задає тон і настрій усьому простору кімнати. А головне, красива і зручна шафа радує душу господаря, задоволеного власним смаком і порядком у будинку. Так що є над чим постаратися!