Головна » Корисні статті про меблі » Як вибрати кухню: поради, рекомендації, застереження

Як вибрати кухню: поради, рекомендації, застереження

Соціологи стверджують, що чверть свого життя ми проводимо на кухні, а інтер'єр цього приміщення впливає на якість і смак страв. Тому меблі для кухні повинні бути не тільки зручними і практичними, але і красивими. Щоб не розчаруватися в кухонному гарнітурі через місяць або рік, при покупці варто звернути увагу на деякі важливі моменти.

Два нюанси гарних меблів для кухні кухні: виробник і матеріал

Намагайтеся вибирати надійного виробника, який дає гарантію на продукцію, що випускається і надає гарантійне обслуговування. Якщо кухня, придбана у компанії із сумнівною репутацією і без гарантії, розвалиться через пару тижнів, ніхто вам не компенсує збитки, тому краще не ризикувати.

Вибираючи матеріал, орієнтуйтеся на свої матеріальні можливості, але не забувайте про практичність. Звичайно, кращі кухні - з натурального дерева, яке відрізняється міцністю і довговічністю. Деревину для виготовлення кухні ретельно висушують і просочують спеціальними складами, які надають меблям вологостійкі, антисептичні та вогнетривкі якості. Кухонний гарнітур може бути виконаний з масиву дерева або шматочків деревини (вишні, дуба, горіха, бука), спресованих і склеєних між собою.

Втім, не існують меблів з цільної деревини (якщо не брати в розрахунок якісь окремі її частини) - як правило, всі меблі робиться з клеєного масиву, яку зазвичай покривають шаром дерева більш цінних порід. Такі меблі має більш високими показниками міцності і зносостійкості.

Якщо меблі зроблені з МДФ - можете купувати її, не замислюючись. Деревний пил, спресована в плити під високим тиском, набагато міцніше цільної деревини, стійкий до вологості (для кухні це дуже актуально), до високих температур і мікроорганізмів. Меблі з подібного матеріалу можна покривати шпоном, лаком, емаллю і ламінатом, а гнучкість і пластичність плит дає можливість надавати елементам меблів будь-яку форму. Але найголовніше - кухні з МДФ коштують на 60% дешевше меблів з натурального дерева.

В магазинах ви можете зустріти меблі з мультиплексу - сучасного матеріалу, що представляє собою склеєні шарами листи шпону, причому, листи розташовуються таким чином, щоб волокна були направлені в різні боки. Завдяки технології виробництва мультиплексу він зовсім не піддається деформації і не пропускає вологу, а поліуретанове покриття дає стійкість до механічних пошкоджень і перепадів температур.

Якщо у вас обмежений бюджет, зверніть увагу на меблі з ДСП і не вважайте цей матеріал ненадійним. Сучасна ДСП володіє зовсім іншими характеристиками, до того ж багато відомих виробників кухонних гарнітурів з натуральної деревини виготовляють каркас для шаф саме з ДСП. Деревно-стружкова плита виготовляється з деревної стружки, змішаної з синтетичною смолою - згодом вона піддається гарячому пресуванню, просочується вологостійкими складами і покривається захисною плівкою. Кухонні меблі з ламінованої ДСП досить міцні і підходять для вологих приміщень. На неї можна ставити гарячі каструлі, не переживаючи про плями, а догляд за такими меблями займає пару хвилин - протер ганчірочкою, і стіл знову чистий.

Вибираючи кухонний гарнітур з цього матеріалу, стежте, щоб на поверхні меблів не було відколів, подряпин і тріщин - на жаль, багато виробників використовують для виготовлення меблів браковану ДСП. При покупці меблів ознайомтеся з гігієнічним сертифікатом, щоб переконатися, що виділення формальдегідів не перевищує критичний рівень.

Для виготовлення кухонних меблів також використовують метали, міцне скло, натуральні чи штучні камені. Такі матеріали абсолютно байдужі до ударів, вологи, хімікатів і високих температур. Якщо дозволяють кошти - беріть, не пошкодуєте!

І ще один момент - бажано, щоб торці елементів корпусних меблів мали меблеву кромку на основі ПВХ, що продовжить термін служби кухні і зробить інтер'єр більш презентабельним і стильним.

Вибір того чи іншого кухонного гарнітура залежить також від планування кухні, її розмірів, наявності необхідних аксесуарів і обраного стилю інтер'єру. Важливо, щоб ви були задоволені вибором, все-таки чверть життя, яку ми проводимо на кухні, хочеться прожити в комфорті, затишку і гармонії ...