Головна » Корисні статті про меблі » Прикрашаємо ванну кімнату

Прикрашаємо ванну кімнату

ванна
 кімнатаНадати неповторний шарм вашій ванній кімнаті може саморобне панно з черепашок і морських камінчиків.

Пухнастий килимок, звичайно ж, дуже приємний для ніг, але дуже недовговічний. Тому краще кинути на підлогу у ванні прогумований килимок з дірочками. Вони зараз є самих різних форм (у вигляді стопи, яблука, дельфінчика) і забарвлень.

Якщо ви хочете по-справжньому покайфувати у ванні, покладете під голову м'який гумовий підголовник на присосках.

Зробити стиль ванни романтичним може цікаве кашпо для кольорів. Але якщо ви хочете поставити в кашпо горщик з живими квітами, виберіть вологолюбну і не потребуючу денного світла квітку.

Дуже красиво, коли усі аксесуари - шафки, рушники, фіранка для ванни, скляночки для зубних щіток — витримані в одній колірній гаммі або, навпаки, контрастні за кольором.

Покладіть на поличку з красивими баночками кремів і шампунів декілька маленьких морських раковин, гарні за формою шматки мила. Придбайте спеціальну щітку для масажу на довгій ручці.

Затишок ванни нададуть пухнасті рушники різної величини. Рушники необов'язково мають бути однаковими за кольором.

І найголовніша порада — фантазуйте. Зробіть оригінальну оборочку з тканини для дзеркала(якщо стиль ванни буде витриманий в "натуральному", то красиво буде виглядати "рамочка" з мішковини).

Повісьте на стіну засушені морські зірки, банний березовий віник (його елементарно зробити самому), губки і спеціальні щітки, виготовлені з льону, щетини, бавовни.

Наклейте на шафку цікаві картинки. Прикріпіть замість утримувача для рушників відшліфований корч.

Йшов, посковзнувся, впав...

Щоб цього не сталося, не варто класти на підлогу ту ж плитку, що і на стіни. У ідеалі на підлозі має бути спеціальний кахель: неслизький, в дрібних пухирцях. Літнім членам сім'ї буває досить важко піднятися з ванни без сторонньої допомоги. Пригвинтивши до стіни одну або дві металеві ручки, ви значно полегшите їм завдання.

Між іншим, на заході у ванних кімнатах часто встановлюють дзвінок для того, щоб можна було подати сигнал, якщо вам, скажімо, стало погане або заклинило замок. З цієї ж причини замість традиційного шпінгалета краще мати замок, який можна у разі потреби відімкнути зовні ключем.

Під час щотижневого прибирання в квартирі руки не завжди доходять до ванни. Між тим це приміщення вимагає набагато ретельнішого чищення: адже тепле і вологе середовище — ідеальне місце для бактерій, грибків, плісняви.
Якщо ці малоприємні "сусіди" вже оселилися наприклад, на стелі, не варто намагатися просто зафарбувати темні розлучення, це зупинить зростання колонії лише на якийсь час. Щоб позбавитися від грибка раз і назавжди, стеля доведеться очистити від штукатурки і обробити спеціальними хімічними препаратами і тільки потім робити косметичний ремонт.

Щоб не втягуватися у виснажливу боротьбу з чорними утвореннями в кутах або на стиках кахельних плиток, не треба чекати появи ворога, а просто запобігти його нападу. Час від часу промивайте усі стіни ванни слабким розчином будь-якого дезинфікуючого засобу, а по кутах не полінуєтеся пройтися щіточкою.

Різноманітні чистячі порошки для цієї мети не годяться, оскільки сильно дряпають і псують плитку. Абразивні речовини, що входять до складу цих порошків, не йдуть на користь і емалі ванни — старанне тертя веде до її механічного ушкодження, емаль стає шорсткою, і в результаті на такій поверхні скупчується все більше і більше бруду.

Краще всього користуватися рідкими очисниками. Нанесіть засіб за допомогою щітки і дайте трохи постояти, а потім змийте великою кількістю води. Дзеркало можна чистити звичайною рідиною для миття вікон (до речі, чиста поверхня скла менше запітніває).

Ванна кімната має бути добре провітрювана. Тому не виходить з "естетичних" міркувань закладати кахлем вентиляційний отвір під стелею і закладати глухими панелями простір під ванною. Після тривалих водних процедур залишайте двері відкритій хвилин на 10.

Як мало треба жінці для щастя!

Тепла вода, велика ванна, пластівці ароматної піни... Хто не відчує себе в такій ванні старогрецькою богинею Афродітою, що народилася з піни морської?!

Але варто підняти голову, і ілюзія зникає: штукатурка, що загрожує звалитися на голову, і вічно покриті пліснявою стіни і підлога... Тому давайте поміркуємо, як зробити нашу ванну приємною для погляду, тіла і душі.

Дуже багато що в інтер'єрі ванної кімнати залежить від її габаритів. Якщо ванна дуже маленька, можна спробувати її розширити за рахунок кухні або коридору. Але для цього доведеться ламати стіну, і тут потрібний справжній фахівець, а то ви ризикуєте митися на очах домочадців, що мирно обідають.

Зробити ванну візуально більше можна, якщо на стіни замість деяких квадратів кахельної плитки вставити того ж розміру, що і плиточки, дзеркала. Дзеркала прикріпляються тим же розчином, що і кахель. А ось кріпити на стелю дзеркальне полотно дуже ризиковано. Якщо ж вам цього хочеться, використайте дзеркальну плівку.

Якщо усередині ванни є розетка, зробіть для неї імпровізовану шторочку, щоб не було замикання у разі попадання бризок.

У вас стандартна квартира з суміжним санвузлом? Можна між ванною і унітазом зробити перегородку: популярну зараз стінку-гармошку або навіть шторку церати під колір кахлю. Якщо ви вирішили робити у ванні ремонт, вам буде корисно дізнатися, що останніми роками в устаткуванні ванних кімнат в моді натуральні матеріали. Писк моди - дерев'яні стінні панелі з мореного дуба і сантехніка з мармуру. Питання тільки в тому, що "мармурова" ванна навряд чи припаде до душі вашому гаманцю.

Найпоширеніша обробка у ванних кімнатах - кахельна плитка. У маленьких за розміром ваннах не варто використовувати велику плитку - на стиках її доведеться обрізувати, а це зіпсує візерунок. Плитку для ванни краще вибрати однотонну, з розлученнями або дуже дрібним малюнком. Великі малюнки в невеликому приміщенні пригноблюють.

Якщо ви вирішили встановити модну зараз кольорову сантехніку, врахуйте, що вона підходить тільки до нейтральних за кольором стін - білих, блакитних, пісочних). Біла ж сантехніка поєднується практично з будь-яким забарвленням стін.
Якщо ви економите простір, придбайте шафку з дзеркальними дверцями. Таким чином у вас буде, де розмістити "батарею" із зубних паст, шампунів, ватних дисків, лосьйонів і кремів.

Що стосується стель, то найдешевший і надійніший спосіб - масляна фарба. Як альтернатива - рідкі шпалери. Вони зручні тим, що якщо вас залили сусіди, сліди "злочину" можна швидко прибрати декількома мазками.