Головна » Корисні статті про меблі » Кімната для гостей, або відпочинку

Кімната для гостей, або відпочинку

Колись, в колишні часи вітальня була тільки кімнатою для гостей. У сучасному розумінні вітальня — це ще і місце відпочинку хазяїв будинку.
Залежно від загального планування квартири вітальні бувають двох типів. При зонуванні просторих приміщень з відкритим плануванням зазвичай виділяють обідню зону(їдальню) і зону відпочинку, сукупність цих зон і називається вітальнею. У невеликих квартирах вітальня часто поєднує функції загальної кімнати, місця для прийому гостей і кімнати відпочинку. Тому обстановку для вітальні варто вибирати, виходячи з того, яке навантаження ця кімната нестиме у вашому будинку.

Кожна вітальня має свій « центр». У вітальні заміських особняків і замків ще в середні віки центральне місце відводилося каміну. І тепер, у наш час, в заміських будинках(і навіть в деяких квартирах) вітальні прикрашає камін, що надає цій кімнаті затишному і аристократичному вигляду. Але все таки в центрі сучасної вітальні привычнее виглядають телевізор(чи відразу система «Домашній кінотеатр»), навколо якого і розташовуються м'які дивани і зручні крісла.
«Родзинкою« вашої вітальні може стати невеликий столик. За ним зручно попити каву або шанувати журнал. Яскравими елементами декору стають оригінальні підставки, тумби, стойки і інші меблі для апаратури і ТБ.

Окрім багатофункціональних стінок і стелажів, що складаються з декількох секцій, у вітальні частенько є присутніми вітрини, буфети, серванти, комоди і тумби для зберігання сувенірів, посуду і столового приладдя; книжкові шафи, настінні полиці різного призначення і інші корпусні меблі.
Спектр матеріалів, вживаних у виробництві меблів для віталень, надзвичайно широкий. Так, у виробництві корпусних меблів для віталень зазвичай застосовуються сучасні ДСП, МДФ і інші плити з надійним покриттям з натуральної шпони і полімерів(ламінату і меламіну). Якщо дозволяють засоби, краще віддати перевагу МДФ як міцніший і екологічно чистіший матеріал. Найдорожчий матеріал - натуральне дерево(частіше зустрічаються меблі з шпони, чим з масиву деревини). Так, корпусні елементи, висувні ящики і дверці модульної системи можуть бути оброблені шпоною горіха, вишні(чи покриті щільним шаром лаку).
Дуже модним « меблевим» матеріалом стає сьогодні метал. З хромованої або матової сталі і алюмінію можуть бути виготовлені каркаси стелажів, стійок, столів і опори стільців - меблі в стилі хай-тек.

У малогабаритній квартирі вітальня дуже часто є ще і спальнею. В цьому випадку головним предметом меблів стає диван кровать - саме він забезпечує багатофункціональність кімнати. Якщо ж місця вистачає, то вам варто подумати про придбання цілого « м'якого» комплекту : зазвичай, це диван плюс два крісла, на яких можна із зручністю розташовувати гостей, що приходять, і валятися самому.

Оббивка м'яких меблів виготовляється як з тканини(натуральною або синтетичною), так і з шкіри. Природно, що комплект м'яких меблів, виконаний в шкірі, зробить вашу вітальню набагато презентабельний. В якості набивання для м'яких меблів застосовують натуральні матеріали(кінський волос, пухнув) і їх синтетичні аналоги(наприклад, поролон).

Стильове рішення вітальні буває різним - від класики до мінімалізму, причому в цій частині вашого будинку допустимі найсміливіші експерименти з поєднанням стилів.
Якщо до вас часто приходять гості, при виборі колірної гамми вітальнею доречно використати теплі тони(червоний, помаранчевий, жовтий), які створюють в кімнаті піднесений настрій. Якщо ж вітальня є в першу чергу місцем відпочинку і розслаблення, варто подумати про холодні тони — блакитний, зелений, синій. За допомогою кольору можна розділити вітальню на дві частини: їдальню оформити у веселих, радісних, яскравих тонах, а місце навколо каміна або телевізора — в спокійних холодних, таких, що налаштовують на релаксацію.

Важливо продумати систему освітлення гостинної кімнати. Верхня ілюмінація повинна створювати атмосферу свята, а відчуття затишку подарують різноманітні бічні джерела світла.

Займаючись облаштуванням вітальні, виходите не лише з етимології цього слова, але і з особистих переваг - тут повинно бути приємно знаходитися не лише гостям, але і хазяям. І нехай кращою характеристикою вашої вітальні стане слова «презентабельна, затишна і зручна».